Facebook Google+ Twitter

Stosuj FijołMinex!

FijołMinex – suplement diety, stosowany mimowolnie przez wszystkich, z powodu tradycji narodowych, bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą .

Coraz powszechniej używany lek pod nazwą FijołMinex – jak sama nazwa wskazuje jest pochodną tak zwanego fijoła, ziela mało widocznego, ale rozplenionego nad wyraz gęsto i podskórnie.
W zasadzie każdy z nas jest jego świadomym lub nieświadomym żywicielem, albowiem jest to komensal; w ostatnich czasach NZF (Nieznane Zakłady Farmaceutyczne), po wieloletnich próbach na wytrzymałość organizmu świnek nadbałtyckich i nie tylko, wypuściły na rynek skoncentrowany sprej do nasączania rzeczywistości, który bez naszej wiedzy i przerywania snu, wchłania się przez skórę, nozdrza oraz uszy, tworząc w ten sposób kolejnych fijolizowanych użytkowników. Którzy jednak na ten suplement diety reagują osobniczo, za co producent żadnej odpowiedzialności nie bierze. I tak:

1. Jedni dostają fijoła na punkcie olimpiady zwanej chińską, ponieważ oprócz sztucznych ogni, nosiła ona wyraźne piętno zbrodniczego reżimu, a którą cały świat powinien bojkotować. Ale nie bojkotował z przyczyn elegancko pomijanych milczeniem. A również z powodu możliwości odbycia fajnej wycieczki.

2. Są tacy, którzy zapadli na fijoła z powodu wojny osetyjskiej, gruzińskiej, albo jak ją tam zwał i szaty (nie jestem pewna czy własne) drąc na strzępy nad niedolą ludzką, polecieli wojować. Jednak ze względu na bezpieczeństwo otwarty kozik trzymają w kieszeni, bo ich jeszcze tarczą nikt nie osłania. Więc wrócili swym cennym body na ojczyzny łono i czekają na Patrioty.

3. Następni sfijolizowani wznoszą chóralne okrzyki bojowe popierając, potępiając odgrażając się i zapowiadając to i owo, ale wycofują się rakiem, z powodów patrz pkt 1. Okrzyki cichną powoli, bo też i gardła na inne, nieznane jeszcze okoliczności służyć muszą. To rzecz jasna dotyczy wszystkich, którzy się z naszymi stykają na poletkach międzynarodowych i FijołMinexa używają przez osmozę w trakcie debat plenarnych.

4. Zamorscy nasi przyjaciele dostają fijoła - duplex czyli w d… od niejakich talibów, co komentarza nie wymaga. Są to osobnicy całkowicie oporni na oddolne wbijanie rozumu, a doświadczenia z atomem i napalmem gdzieś przecież robić muszą.

5. W ojczyźnie naszej kochanej, cierpiącej permanentnie na niedosyt noworodków, ale wielki nadmiar bojowników, kombatantów i jedynie słusznych – pisze się książki, układa wykazy alfabetyczne, wykręca koty ogonami oraz wznosi barykady ze stosów złości, zazdrości i zawiści, oraz własnej nieomylności, pychy i zarozumialstwa, co jest główną cechą umysłów sfijolizowanych.
Nic więc dziwnego, że polską historię, całkiem od nowa zaczynają pisać również sąsiedzi z prawa i lewa. Żeby nie odstawała ideologicznie od pisanej przez nas samych.Ostatecznie, jak się miesza z błotem narodowych bohaterów w ojczyźnie - zarówno "wypędzenia" jak i "Katyń", każdy może widzieć z własnej perspektywy i nie ma powodów do ocierania polskich łez.

To by było tak z grubsza i ogólnie. Detalicznie – każdy powinien stanąć przed lustrem i rozgarnąć włosy, aby miejsce, skąd fijoł wyrasta zlokalizować. Łysi mają łatwiej, ale niektórzy całkiem niepotrzebnie nakrywają głowy beretami, z antenką do nasłuchu z pewnego radyja, którego zresztą żaden traktor marki Staliniec na wolnym biegu nie zagłusza.

W sprawach detalicznych fijolizacja tyczy zwykłych spraw codziennych i, jak zapowiada prasa ogólnopolska – we wrześniu zwoływane będą zgromadzenia tkniętych fijołem na punkcie poprawy własnego bytu, co obiecał premier pod wpływem „bakcyla władzy”.
Jest to bakcyl nieulegający mutacji, ani pod wpływem opcji politycznej, ani stopnia pobożności zarażonego.
Odbywać się będą demonstracje pod transparentami, hasłami i tak zwanymi postulatami. Co stworzy kolejną iluzję wymuszenia na tym właśnie rządzie posunięć spod znaku Wielkiego Fijoła, a to:
- przywileju o nienaruszalności przywilejów
- nacjonalizacji sprywatyzowanego
- prywatyzacji państwowego
- krótszego stażu pracy, większej emerytury
- krótszego dnia pracy, większej pensji
- niższych cen dla kupujących
- wyższych cen dla sprzedających
- bogactwa dla biednych
- biedy dla bogatych
- tańszej energii dla użytkowników
- droższej energii dla producentów tejże
- opłacalnej sprzedaży naszych świń do Rosji
- wolnego plucia na świnie rosyjskie
- itp, oraz na koniec
- spełnienia najważniejszego z postulatów, czyli „socjalizm tak, wypaczenia nie!”

Oczywiście, jeszcze żaden rząd (ani ktokolwiek inny) nie rozwiązał kwadratury koła, wobec czego należy się spodziewać, że wszystko pozostanie po staremu, aż do następnego rządu i kolejnych obietnic. Co prowadzi absolutnie do uzasadnienia hasła:
Jeśli chcesz przeżyć - Stosuj FijołMinex !
Bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. W razie wystąpienia skutków niepożądanych podać sąsiadowi, niech go też szlag trafi.

Uwaga: Przed użyciem wstrząsnąć każdym palantem, który obiecuje gruszki na wierzbie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

:))))))))))))))))
zgadza . Jak to miło się zgadzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barbaro! FijołMinex rozprzestrzenia sie jak zaraza w powietrzu; Alp nie przekroczy bo go fen nie przepusci.
A 7 dni juz minęło, na szatach łaty; i to sie nazywa nowy image Osoby.
Obyczajów mamy wiele, rownież żydowskich. Czyli "kuchnia polska". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))) to na poprawe nastroju,
że nie jest tak źle jak by być mogło. ;>]]]

W czyich rękach wysyłkowe dzielenie FijołMinexa na koszt odbiorcy? ;)))

a przy okazji, o ile się nie mylę, darcie szat, to taki żydowski obyczaj żałobny , trwa przez 7 dni po śmierci opłakiwanego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

mnie się podoba odwrócenie się cennym body hehehe, cenię sobie takie słowne wolty i wariacje:D

a co do złego to ma Jadzia racje, dobrego zawsze prędzej czy później czeka jakaś niebotyczna niesprawiedliwość;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Doooobre! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

zbyszkuosiemdziesiatytrzeci ! Stare porzekadło mowi, że złego diabli nie biorą. Czego jestem namacalnym przykładem.:)
Wystarczy nie wierzyc w diabły.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.08.2008 12:34

:) plus
Stare porzekadło mówi nic co dobre nie trwa wiecznie, ale jak widać Jadwiga trwa !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo,to ja powiem tak ni z gruszki ni z pietruszki -dobre :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

He he. Przyda się nam wszystkim, jak również odwyk od używek w formie literynolów komentolidów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.