Facebook Google+ Twitter

Stosunek Polaków do własnego ciała

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-17 22:19

Otaczający nas świat, coraz częściej i z coraz większą brutalnością, daje nam do zrozumienia, jak istotny jest nasz wygląd oraz nasz ogólny wizerunek.

Wiemy, że otyłość przeszkadza, nie tylko w satysfakcjonującym życiu prywatnym, ale i w zawodowym, o ile w ogóle uda nam się dobrą pracę znaleźć. Jak przekonują eksperci z Gabinetu Medycyny Estetycznej Medtime, Polacy coraz częściej zdają sobie sprawę z roli wizerunku, w swoim życiu i coraz chętniej korzystają z szerokich usług dermatologii estetycznej. Dziedziny, która w ostatnich latach zrewolucjonizowała rynek, przynosząc ulgę osobom, które cierpią na różnorodne schorzenia, wpływające na ich zadowolenie z życia, niejednokrotnie drastycznie je obniżając. Według przeprowadzonych w 2009 roku badań, przez Centrum Badania Opinii Społecznej, Polacy widzą korelację pomiędzy dbaniem o wygląd, a możliwością osiągnięcia życiowego sukcesu. Dowodzą tego wyniki ankiet, w których 45% respondentów odpowiedziało, że ubranie, fryzura i makijaż wpływa na powodzenie w życiu. Jako główny czynnik motywacyjny do dbania o własny wygląd Polacy podają lepsze samopoczucie.

. / Fot. .

A jak Polacy dbają o swój wygląd? Z jakich zabiegów korzystają?

Na zadane pytanie, o korzystanie z usług takich ośrodków jak sauny, czy centra fitness, respondenci odpowiadali w różnoraki sposób. Większość z nich korzystało z sauny, łaźni i jacuzzi – bo aż 31%. W salonie kosmetycznym chociaż raz w życiu było 22% ankietowanych, a z chirurgii plastycznej skorzystało tylko 2% badanych. Jeśli chodzi o programy leczenia cellulitisu, modelowania, czy ujędrniania ciała, z takich zabiegów, przynajmniej raz w życiu, skorzystało 4% respondentów.

Polacy, a odchudzanie.

. / Fot. .

Jak łatwo zauważyć na ulicach i w modnych centrach fitness, coraz więcej Polaków postanowiło zabrać się za swoją sylwetkę i delikatnie się odchudzić lub chociażby poprawić zdrowie i kondycję fizyczną poprzez większą i częstszą ilość podejmowanej aktywności fizycznej. W analizowanym badaniu, 65% zastrzegło, że nigdy nie zdarzyło im się odchudzać. Czy ten trend będzie się zmieniał? No cóż, obserwując wpływ mediów, czy branży modowej na życie przeciętnego człowieka, można dojść do szybkiego wniosku, że tak i nie byłoby w tym nic złego, gdyby osoby odchudzające się robiły to pod kontrolą lekarzy i rzeczywiście, tylko wtedy, gdy skłaniają je do tego podstawy zdrowotne.

Jakie zabiegi dermatologiczne są właściwie proponowane Polakom?

W gabinetach medycyny estetycznej wybór jest dość szeroki, ale wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że w zasięgu ich ręki jest pozbycie się zmarszczek, tkanki tłuszczowej i innych niedoskonałości. A wszystko to szybko i bez zbędnych kłopotów. Oprócz wyżej wymienionych, o ofercie znajduje się również modelowanie kształtu ust, korekta różnych partii twarzy metodą Sculptra, leczenie nadpotliwości botoksem, a także usuwanie przebarwień potrądzikowych. I tak jak wiele, spośród takich zabiegów, może być chwilową zachcianką, spowodowaną rozbuchanymi kompleksami, tak nie da się ukryć niewątpliwych korzyści z usunięcia oszpecających dowodów problemów z cerą z młodości, czy zawstydzającego problemu z nadpotliwością. Tak jak wynika z ankiety, wiemy, że jesteśmy oceniani przez innych, a więc i sami oceniamy, co przekłada się na sukces jaki osiągamy w życiu.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.