Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16630 miejsce

Stowarzyszenie" Barwy Śląska" działa od 3 lat

Jedną z organizacji pozarządowych działających w Rudzie Śląskiej jest Stowarzyszenie "Barwy Śląska".

Logo Stowarzyszenia Barwy Śląska / Fot. J.bartoszekStowarzyszenie „Barwy Śląska", mające siedzibę w Rudzie Śląskiej przy ul. Młyńskiej 16, powstało 6 marca 2008 r. Celem statutowym Stowarzyszenia jest promowanie sztuki intuicyjnej i jej twórców, głównie poprzez jej gromadzenie i naukowe badanie, organizowanie wystaw, konkursów, plenerów, imprez kulturalnych oraz działalność wydawniczą informacyjną i popularyzatorską.

Stowarzyszenie współpracuje z instytucjami kulturalnymi, organizacjami społecznymi i gospodarczymi, jak i lokalnymi władzami samorządowymi przy samodzielnym, bądź wspólnym organizowaniu wystaw i konkursów, promujących sztukę intuicyjną w regionie.

W ciągu ponad 2 lat działalności Stowarzyszenia odbyło się już kilkanaście wystaw tematycznych i indywidualnych sztuki nieprofesjonalnej w różnych miastach regionu i kraju.

Ficinus-Industriada 2011 r. / Fot. A.PodgórskiWe wrześniu 2009 Stowarzyszenie było współorganizatorem 1. Konkursu im. Juliusza Marcisza nt. „Powstania Śląskie", zorganizowanego w Galerii Sztuki Intuicyjnej Stanisława G. Trefonia w Nakle Śląskim (mieszczącej się w Zamku, byłej rezydencji hrabiów Henckel von Donnersmarck), a w listopadzie 2009 w Śląskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Rudzie Śląskiej otwarto wystawę pokonkursową „Ku Niepodległości".

W roku 2010 Stowarzyszenie zorganizowało kolejne wystawy w Śląskim Parku:w styczni i lutym „Autorską wystawę malarstwa rodziny Marcol", w marcu i kwietniu „Śląskie Rozmaitości malarskie". 16 lutego czynnie włączyło się do akcji charytatywnej na rzecz chorego Alka i podarowało na aukcję kilkanaście obrazów twórców, będących członkami naszego Stowarzyszenia.

Przedstawiciele Stowarzyszenia -Stanisław Gerard Trefoń i Piotr Chmielarski na otwarciu IV Art Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilson w Nikiszowcu. / Fot. J.BartoszekW roku bieżącym planowane są dalsze wystawy tematyczne i autorskie w siedzibie Śląskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Rudzie Śląskiej, przy ul. Szyb Walenty 26 m.in. II Konkurs Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza pt."Pamiętajmy o ogrodach".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.