Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1101 miejsce

Stowarzyszenie Dziennikarzy Obywatelskich Lubelszczyzny zaprasza

Nowo powstałe Stowarzyszenie Dziennikarzy Obywatelskich Lubelszczyzny poszukuje chętnych do wstąpienia w jego szeregi. Kto ma ochotę może zgłosić się w dniu 16 marca 2016 r. pod adresem: Lublin, Leszczyńskiego 23 pok.204 w godz.15.30-19.30.

Pojęcie dziennikarstwa obywatelskiego w dzisiejszej rzeczywiści to ważki i kluczowy problem. Dziennikarze tacy bowiem nie muszą się liczyć z opinią redaktora naczelnego ani z linią polityczną koncernu wydawniczego.Są niezależnym głosem społeczeństwa. W sposób swobodny, na dogodnych dla siebie warunkach mogą kształtować opinię publiczną oraz głosić własne poglądy.Jest to niezwykle ważne pole do zagospodarowania, misja nie do przecenienia. Wreszcie dziennikarstwo obywatelskie daje szanse każdemu, niezależnie od wykształcenia i pozycji społecznej, na zaistnienie publiczne, na podejmowanie tematów, których nie chcą podjąć tak zwane konwencjonalne media.Trzeba wiedzieć, że od prawidłowo funkcjonującej opinii publicznej wiele zależy.Musi liczyć się z nią zarówno władza wykonawcza, ustawodawcza, samorządowa, jak również inne ważne dla obywateli instytucje.Wspomniana swoboda wypowiedzi to prawdziwy znak czasu, owoc demokratycznych przemian społeczno-politycznych, również owoc rewolucji technologicznej.

By w pełni korzystać ze wspomnianych dobrodziejstw rzeczą konieczną jest zrzeszanie, gdyż w "jedności siła". Zintegrowane środowiska mają dużo większą szansę na sukces, bardziej liczą się z nimi legislatorzy, wreszcie integracja daje możliwość wstępu na salony władzy.Nikt rozsądny nie może przecież zaprzeczyć tak oczywistym faktom.

Znamienne jest to,że tak zwani konwencjonalni dziennikarze mają zarówno swój samorząd, jak i różnorakie organizacje, a dziennikarzom obywatelskim brakuje tychże dobrodziejstw. Nierzadko profesjonaliści usiłują dyskredytować dziennikarzy obywatelskich, uznając tego typu pożyteczną społecznie działalność za przejaw jakiejś fanaberii.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Obywatelskich Lubelszczyzny oprócz funkcji polegającej na zrzeszaniu osób piszących na portalach dziennikarstwa obywatelskiego, portalach społecznościowych typu faceebok, twitter czy instagram, będzie organizowało debaty publiczne na ciekawe, nośnie społecznie tematy. W najbliższym czasie planowana jest debata pt."Czy rzeczywiście żadna praca nie hańbi?".

Członkowie Stowarzyszenia będą mogli uzyskać legitymację prasową, co umożliwi, na zasadach podobnych jak w wypadku profesjonalistów akredytację na konferencje prasowe, czy inne ważne wydarzenie, takie jak wizyta prezydenta, premiera itp.
Składka roczna dla członka wynosić będzie 60 zł, zaś opłata za wydanie legitymacji 15 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.