Facebook Google+ Twitter

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych na Węgrzech. "I do szabli, i do współpracy"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Zmieniłem powszechnie znane porzekadło: Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki. Bez szklanicy znakomitego węgrzyna z madziarskich winnic oczywiście się nie obyło, bo i okazja zaistniała znamienita. Była również szabla…

 / Fot. Adam K. Podgórski9 września w Budapeszcie gościła delegacja Zarządu Głównego polskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, która podpisała porozumienie o współpracy z węgierskim Ogólnokrajowym Zarządem Stowarzyszenia Emerytów Policji i Straży Granicznej (Rendör és Határör Nyugdijas Egyesületek Országos Szövetsége).

Umowę partnerską sygnowali prezesi stowarzyszeń: generał dr Havasi Zoltán, w imieniu gospodarzy (RENYOSZ) i płk w st. spocz. Henryk Borowiński, reprezentant SEiRP. Jednym z punktów porozumienia, była kwestia wspólnego występowania w ramach Europejskiej Konfederacji Policji (UEROCOP) i EUROPOL-u.

Węgrzy podarowali Henrykowi Borowińskiemu najwyższe honorowe odznaczenie przyznawane przez RENYOSZ, imiennie grawerowana szablę, w dowód szczególnych honorów. Tradycja nie ginie!
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.