Facebook Google+ Twitter

Stowarzyszenie im. Generała Petelickiego rozpoczęło działalność

Z inicjatywy Agnieszki Petelickiej, żony tragicznie zmarłego generała, twórcy jednostki GROM swoją działalność rozpoczęło stowarzyszenie będące znakiem pamięci o generale i kontynuacją dzieła jego życia.

 / Fot. Archiwum Menu GroupŻona generała Petelickiego postanowiła zapoczątkować działalność stowarzyszenia, które przede wszystkim będzie służyć osobom związanym z jednostkami specjalnymi Wojska Polskiego. Agnieszka Petelicka za główny cel działalności stowarzyszenia stawia sobie udzielenie pomocy, wsparcia oraz danie poczucia bezpieczeństwa wszystkim osobom związanym z wojskowością oraz ich rodzinom, niejednokrotnie pozostawionym samym sobie, bez jakiegokolwiek wsparcia. Plany Agnieszki Petelickiej wykraczają daleko poza stosowane do tej pory w Polsce praktyki w tym zakresie i wychodzą naprzeciw tym osobom, które po zakończeniu zawodowej służby wojskowej muszą zmierzyć się z rzeczywistością i rozpocząć nowe, niezwiązane ze służbą w armii życie.

Agnieszka Petelicka z pełnym przekonaniem zaznacza, że głównym celem nowo powstałego stowarzyszenia ma być działanie na rzecz żołnierzy, oficerów GROM-u i wszystkich jednostek specjalnych Wojska Polskiego.

- „Stowarzyszenie będzie nastawione na działalność pomagającą żołnierzom i oficerom jednostek specjalnych w rozpoczęciu "życia w cywilu”, po zakończeniu służby w GROM-ie, czy innych jednostkach specjalnych” - wyjaśniła wdowa po generale.

Prezydentem stowarzyszenia został płk Tadeusz Sapierzyński, dowódca GROM w latach 2004-2006. Członkami zarządu: Agnieszka Petelicka, Gromosław Czempiński (generał brygady w stanie spoczynku, szef UOP w latach 1993-1996), Adam Rapacki (generał policji, minister spraw wewnętrznych i administracji w latach 2007-2011 i wiceminister spraw wewnętrznych w latach 2011-2012).

Członkami komisji rewizyjnej zostali: Krzysztof Rybiński (były wiceprezes NBP, dr hab. nauk ekonomicznych), Czesław Bielecki (architekt, opozycjonista w czasach PRL, poseł na Sejm III kadencji, kandydat na prezydenta Warszawy w 2010 roku) i Romuald Szeremietiew (dr hab. nauk wojskowych, poseł na Sejm III kadencji, były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej). Dyrektorem Generalnym Stowarzyszenia został Bogdan Węgrzynek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.