Facebook Google+ Twitter

Stowarzyszenie "Kowieńska 9" z Warszawy apeluje o pomoc

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-24 16:50

- Zwracamy się z prośbą o pomoc, gdyż wszczęte procedury administracyjne doprowadzić mogą do utraty dorobku 38 rodzin - przeczytaliśmy dziś w mailu, jaki przyszedł na redakcyjną skrzynkę Wiadomości24.pl.

- Zagrożenie utraty naszych mieszkań wynika bezpośrednio z błędnych decyzji (dokumentacja) urzędników m.st. Warszawy, które doprowadziły do niezwykle skomplikowanej sytuacji nieruchomości przy ul. Kowieńskiej 9 - pisze Sylwester Słomski, prezes zarządu [b]Stowarzyszenia Kowieńska 9[b]. - Z naszych środków, na podstawie wymaganych decyzji, zezwoleń i umów oraz przyrzeczenia Urzędu Miasta nadania prawa użytkowania wieczystego gruntu pod budynkiem do dnia 31.12.1996 r., deweloper w 1994 r. rozpoczął budowę budynku przy ul. Kowieńskiej 9
na gruncie Urzędu Miasta.

Po zakończeniu budowy w 1998 r. objęliśmy w posiadanie i zamieszkaliśmy w swych lokalach oczekując na akty notarialne, jednak warszawscy urzędnicy nie wykonali przyrzeczenia odmawiając sprzedaży gruntu, informując o roszczeniach z 1948 roku uniemożliwiających nam uzyskanie własności.

Również po ogłoszeniu upadłości dewelopera - firmy Budgrim w 2003 roku, wielokrotnie apelowaliśmy do władz naszego miasta lecz rozwiązanie tego problemu - zgodnie z otrzymywanymi odpowiedziami, według stanowiska Urzędu jest niemożliwe. Aby dbać o naszą wspólną własność w 2008 roku powołaliśmy "Stowarzyszenie Kowieńska 9" i przejęliśmy administrowanie budynkiem. Brak aktów notarialnych powoduje, iż mimo całkowitej zapłaty za zajmowane przez nas od 11 lat mieszkania nie możemy stać się ich pełnoprawnymi właścicielami.

Boimy się, że stracimy nasze mieszkania, które próbuje się nam je teraz odebrać. Stanowisko zajmowane przez Urzędników m.st. Warszawy i dowolnie wykorzystywane procedury administracyjne powodują, że nasza sytuacja jest tragiczna, a podejmowane przez urzędników działania nie dają nam żadnych szans. Mimo naszej uczciwości i działania w dobrej wierze zagrożony jest nasz dorobek oraz przyszłość - nasza i naszych rodzin.

Wierzymy, że Państwa interwencja pomoże znaleźć wyjście z tej patowej sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.