Facebook Google+ Twitter

Stowarzyszenie „Labirynt”. Osoby z autyzmem są wśród nas

Mają problemy w komunikowaniu się i nawiązywaniu relacji, szybko zapamiętują dane techniczne, które nie wymagają intuicyjnego rozumienia. W obcowaniu z takimi osobami ważne jest przestrzeganie ustalonych zasad.

 / Fot. Archiwum Problem autyzmu staje się coraz bardziej powszechny, z każdym rokiem przybywa dzieci ze stanem odmiennego funkcjonowania systemu nerwowego i reagowania na bodźce zewnętrzne. Przypomnijmy, że ONZ uznał autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata.

Pierwszy tydzień grudnia to coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin ,,Labirynt’’ włączyło się w tę akcję, chcąc uwrażliwić społeczeństwo miasta i powiatu na problemy osób z autyzmem.

 / Fot. Archiwum Z własnych środków wydało plakat Uwięzieni, który trafi do placówek szkolno-wychowawczych oraz kalendarz na 2015 rok przedstawiający charakterystyczne zachowania osób z autyzmem.

Zainteresowani mogą go nabyć wpłacając- darowiznę- minimum 25 zł ( koszt wydruku i przesyłki) na konto Stowarzyszenia BP PKO SA 39 1240 2698 1111 0010 4162 2291 lub zamawiając telefonicznie (601-659-000 ; 692-790-699).

- Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy przyczynią się do lepszego zrozumienia bardzo istotnego problemu jakim jest życie z autyzmem- powiedziała przedstawicielka „Labiryntu” Monika Siwiak.

Osoby z autyzmem kończą studia, znajdują zatrudnienie w zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej.
Dają sobie radę na otwartym runku pracy, sprawdzają się w dystrybucji informacji, w pracach administracyjnych, programowaniu komputerowym, księgowości, rzemiośle artystycznym, ogrodnictwie itp.

- Pamiętajmy, że autyzm nie jest chorobą. Niektórzy z naszych podopiecznych - dodała M. Siwiak potrzebują okresowego wsparcia, drudzy jednak systematycznej opieki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.