Facebook Google+ Twitter

Stowarzyszenie "Mamy Czas" - Klub Mam i Tatusiów na Bielanach

Stowarzyszenie „Mamy Czas” Klub Mam i Tatusiów na Bielanach Jesteśmy grupą mam i tatusiów, którzy chcą, aby na warszawskich Bielanach istniało miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom.

mamy_czas / Fot. mamy_czasTworzymy miejsce, gdzie możemy się spotykać, wymieniać doświadczeniami, pogadać (nie tylko o dzieciach). Nasze pociechy wspólnie się bawią, twórczo spędzają czas i rozwijają różne umiejętności. Staramy się regularnie zapraszać ciekawych gości, aby rozwijać swoje umiejętności wychowawcze. Odwiedzają nas również mamy oczekujące dopiero swojego maleństwa, przygotowujące się do swojej nowej roli.


Chcemy tworzyć na Bielanach miejsce przyjazne małym dzieciom i ich rodzicom.
Chcemy w sposób wszechstronny pomagać rodzicom, opiekunom, kobietom w ciąży i dzieciom poprzez działalność edukacyjną, kulturalną, charytatywną oraz działalność z zakresu ochrony oraz promocji zdrowia i pomocy społecznej.

Co się dzieje w naszym Klubie? Nasz grafik:

DNI OTWARTE – poniedziałki 10:15 – 13:00, piątek 11.30 – 13.30
Dni Otwarte to czas niezorganizowany, bez zajęć, bez zapisów. Jest to czas na przyjście do Klubu Mam i Tatusiów, aby pobyć z innymi rodzicami i dziećmi. Chcemy, aby Dni Otwarte w Klubie były okazją do wzajemnego poznawania się, rozmowy, wymiany informacjami, dyskusji na różne tematy. Jest to też czas, kiedy zapraszamy różnych ciekawych gości – dietetyków, lekarzy, autorów książek, specjalistów.

TRENING SKUTECZNEGO RODZICA WG T. GORDONA - poniedziałek 17.30 – 20.30
Rodzice dzieci 0-6 lat – obowiązują zapisy. Warsztat prowadzony przez specjalistę. Dowiesz się jak być dobrym rodzicem.

PORANKI Z ANGIELSKIM – wtorek 10.15 – 12.00
Zapisy, dzieci 1,5 – 3 lata. Zajęcia dla rodziców z dziećmi wprowadzające dzieci w świat języka angielskiego. W oparciu o gry, naukę piosenek, wierszyków, kolorowanie, malowanie i inne formy zabawy maluchy w naturalny sposób poznawać będą pierwsze słowa i zwroty w języku angielskim. Zajęcia uwzględniają aktywny udział rodziców z elementami konwersacji w języku angielskim. Każde zajęcia będą kończyły się wytycznymi dla rodziców, w jaki sposób mogą indywidualnie pracować z dziećmi, aby wzmocnić umiejętności, które dzieci zdobywają podczas zajęć.

EDUPLĄSY – wtorek 18.00 – 19.40
Zapisy. Jest to cykl cotygodniowych zajęć o charakterze zabawowo-animacyjnym prowadzony dla grupy dzieci w wieku 1,5-6 lat. Dwie grupy wiekowe. Zajęcia prowadzi Łucja Joppek – niania z powołania, animatorka zajęć i członkini Stowarzyszenia „Mamy Czas”.

PROJEKT DWULATEK – środa 10:00 – 12:00
W trakcie zajęć dzieci doświadczają świat wszystkimi zmysłami. Obserwują go podczas wspólnych wycieczek tematycznych czy zajęć plenerowych. Słuchają dźwięków, które je otaczają. Dotykają i manipulują przeróżnymi materiałami. Odczuwają różne zapachy i smaki. Wreszcie same uwieczniają poprzez różne prace plastyczne to czego doświadczają. Dorośli są zapraszani do aktywnego współtworzenia programu zajęć.
TAŃCOGRAJKA – środa 18.00 – 19.00
Zajęcia muzyczne dla całych rodzin. Zabawom ruchowym towarzyszą śpiew i muzyka grana na żywo na autentycznych, starodawnych, niespotykanych dziś instrumentach: harmonii trzyrzędowej, skrzypcach, okarynach, bębenku i innych.
Dzięki takim zajęciom, poprzez zabawę, piosenkę, tańce, dzieci rozwijają się ruchowo, kształtuje się ich wyobraźnia, integrują się w grupie.

KUŹNIA TALENTÓW – czwartek 9.30 – 11.30
Cykl spotkań dla ludzi z pasją, ciekawych nowych wyzwań i chętnych do poznania świata. Zajęcia dedykowane rodzicom, którzy chcą odkryć w sobie pasję, rozwinąć drzemiące w nich zdolności i talent. Tu dowiesz się też innych ciekawych rzeczy o zdrowiu, modzie i urodzie. Warsztaty będą prowadzić specjaliści w różnych dziedzinach życia. Jeśli tworzysz coś ciekawego, przyjdź do nas i opowiedz nam o tym. Jest to czas porannego relaksu w Klubie.


JESTEM MAMĄ. PROJEKT NIEMOWLĘ – czwartek 11.30 – 13.30
Dla Mam dzieci w wieku od 0 do roku. Na spotkaniach, podzielonych na dwie edycje, uzyskasz wsparcie i porady innych mam i psychologa. Uzyskasz podpowiedzi jak odnaleźć się w nowej roli Matki. Tematyka spotkań jest różnorodna:
Przejście ze świata dorosłych do świata niemowlęcia, odczuwanie potrzeb niemowlęcia.
Czas dla mamy.
Niepokoje mamy.
Związek wobec pojawienia się nowego członka rodziny.
Karmienie, spanie itp.
Powrót do pracy.
Wspieranie i stymulowanie rozwoju dziecka.
I edycja: 01.04.2013 r. – 27.06.2013 r.
II edycja: 01.10.2013 r.– 19.12.2013 r.

INDYWIDUALNE KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE – czwartek 13.30 – 14.30
U nas masz możliwość porozmawiania o swoich problemach ze specjalistą psychologiem.
Zapisy: mamybielanskie@gmail.com

ZAJĘCIA PLASTYCZNE – czwartek, 17.30 – 18.30 dzieci 1,5 – 3 l., 18.30 – 19.30 dzieci 3 – 6 l.
la dzieci w wieku 1,5-6 lat. Podział na dwie grupy wiekowe. Spotkania popołudniowe. Na zajęciach będziemy poznawać kolory, kształty, faktury, a przede wszystkim bawić się najróżniejszymi technikami plastycznymi, tworzyć, badać, eksperymentować i trenować sprawność małych rączek. Spotkamy się też czasem ze sztuką przez duże S. Nie obiecujemy, że z każdych zajęć wyjdziecie z piękną laurką dla babci (choć i to się może zdarzyć), ale możemy zagwarantować wiele okazji do twórczych eksperymentów i dobrej zabawy.

KĄCIK KULINARNY – piątek 10.30 – 11.30
Zajęcia kulinarne dla dzieci 1,5-3 lata. Zabawy z przyrządzaniem kolorowych i smacznych potraw. Wspaniała zabawa dla dużego i małego.

Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawa. Projekt Klub Mam i Tatusiów na Bielanach. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w ramach konkursu na realizację zadań w zakresie ochrony i promocji zdrowia w Dzielnicy Bielany.

Stowarzyszenie „Mamy Czas” Klub Mam i Tatusiów na Bielanach
www.mamyczas.wordpress.com
mamybielanskie@gmail.com
Al. Zjednoczenia 19
Metro: Metro Stare Bielany budynek poczty
Warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.