Facebook Google+ Twitter

Stowarzyszenie Przyjaciół Podola w Tarnowie ma nową siedzibę

Stowarzyszenie Przyjaciół Podola wzbogaciło się o nowy lokal, którego poświęcenia dokonał proboszcz Katedry w Kamieńcu Podolskim, ksiądz Roman Twaróg. Lokal mieści się w Tarnowie, przy ulicy Lwowskiej 22.

Stowarzyszenie Przyjaciół Podola powstało na bazie działającej w Tarnowie od 1998 r. nieformalnej grupy Miłośników Kresów, która prowadziła szeroko idącą pomoc charytatywną skierowaną do Polaków mieszkających na Ukrainie.

Uczestnicy grupy kilka razy w roku organizowali wyjazdy z darami zgromadzonymi przy pomocy szerokiej rzeszy zaprzyjaźnionych sponsorów. Dary te trafiały i nadal trafiają do dzieci i rodzin ukraińskich najbardziej tej formy pomocy potrzebujących. Grupa ta zaangażowała się w remont i modernizację Domu Pielgrzyma i Turysty Sióstr Urszulanek w Kamieńcu Podolskim.

Od 2002 r. organizowana jest wymiana młodzieży w formie wycieczek, a co ważniejsze, wypoczynku letniego dla młodzieży ukraińskiej w Polsce. Co roku w okresie letnim do Polski przyjeżdża blisko 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży ukraińskiej, dla której przygotowywane są liczne atrakcje i która wspólnie z młodzieżą polską poznaje polską kulturę i historię, nie tylko Tarnowa, ale też całej Małopolski, a także innych ważnych miejsc na mapie Ojczyzny ich przodków. Na skutek zawiązanych przyjaźni również młodzież polska gości na Kresach, poznając tamtejszą historię i uwarunkowania społeczne tej krainy.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.