Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7246 miejsce

Stowarzyszenie Siemacha to ludzie, którym chce się chcieć!

Dziś wigilia. Czas świąteczny. W ten dzień jesteśmy dla siebie lepsi, życzliwsi - nawet wobec "wrogów". Czas świąt minie, a my wrócimy w normalne "tryby" agresji i nieufności. "U nas jest inaczej nie tylko od święta" - mówi Malwina Borowiecka.

Pani Malwina Borowiecka, dyrektor ośrodka. Pan Karol Kowalczyk, autor graffiti oraz kieleccy "Siemachowcy". / Fot. Bartłomiej Kowalewski Pani Malwina Borowiecka, na co dzień dyrektor dziennego ośrodka socjoterapii "U Siemachy" w Kielcach przy ulicy Urzędniczej 16, powiedziała mi jak próbuje zmieniać świat na lepszy. Czym jest "Siemacha" można poczytać tu:www.scribd.com

W Kielcach po raz dziewiąty odbyła się akcja "Choinka pod choinkę". Parę dni temu z inicjatywy "Radia Kielce" licytowano świąteczne choinki. Za uzyskane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt muzyczny dla stowarzyszenia "Siemacha" w Kielcach. W tę inicjatywę zaangażowało się wiele znanych osobistości:
w tym roku zaproszenie przyjęli: Małgorzata Tusk, żona premiera RP, Bogdan Wenta, trener narodowej reprezentacji piłkarzy ręcznych, Ojcowie Oblaci z klasztoru na Świętym Krzyżu, aktorzy z serialu "Ojciec Mateusz" wraz z miastem Sandomierz, Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, Ola Makowska, kielecka artystka, projektanta, graficzka oraz Muzeum Wsi Kieleckiej. O całej akcji obszernie tu:radio.kielce.pl

Nieskromnie powiem, że również brałem udział w prezentacji choinki Pani Małgorzaty Tusk. Wracając do rozmowy z Panią dyrektor Malwiną Borowiecką, na zadawane pytania bardzo ciepło i cierpliwie przybliżała mi sedno działalności, "Siemachy". Jest to miejsce dla wszystkich "młodych ludzi", stowarzyszenie poszukuje i rozwija talenty, a przede wszystkim wspiera relacje rówieśnicze. Siemacha jest miejscem dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat, gdzie zamieniamy bezczynność na twórczą aktywność. W Siemasze każdy może spędzić swój wolny czas na rozwijaniu pasji, wyobraźni, zawieraniu nowych przyjaźni. Może podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

gg
  • gg
  • 27.12.2011 06:53

łatwo się mówi, trudniej realizuje ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj wracając z pasterki miałem możliwość zaobserwować zachowanie młodzieży. W latach młodzieńczych też nie było się świętym, ale psikusy miały umiar a poza tym nie powodowały strat materialnych. Dziś młodzi zachowują się jak tsunami niszcząc wszystko napotkane na drodze. Gdyby wybryki miały konsekwencje finansowe, wychowawcze pewno były by znacznie mniej destrukcyjne.
Problem jest w naszym zachowaniu, ludzi dorosłych. Brak zdecydowanej reakcji daje sygnał na przyzwolenie,niestety reakcja niekiedy kończy się tragicznie. Obojętność ludzi na krzywdę stała się normą.
Od czasu do czasu manifestujemy swój sprzeciw w kordonie policji dziesięciokrotnie przekraczającym liczebnie manifestantów.
W Siemasze uczą jak to zmieniać !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ojciec
  • ojciec
  • 25.12.2011 11:02

Warto by zainteresować tematem szersze grono czytelników. Ta inicjatywa może uratować wiele dzieci, które nie odnalazły się w dzisiejszych realiach życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ss
  • ss
  • 24.12.2011 23:31

ale fajnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
siemacha
  • siemacha
  • 24.12.2011 22:14

to o nas

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.