Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18996 miejsce

Stowarzyszenie SZANSA: z ziemi ostrowieckiej do Włoch

Jak już informowaliśmy Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej SZANSA w Ostrowcu Świętokrzyskim realizuje projekt "European Citizen Today" w ramach programu Grundtvig "Uczenie się przez całe życie".

Logo projektu Uczenie się przez całe życie. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAW dniach 20 - 25 marca 2014 roku odbyło się spotkanie robocze w ramach projektu pt. "European Citizen Today" programu "Uczenie się przez całe życie" Grundtvig, akcja Projekty Partnerskie Grundtviga. Jego gospodarzami byli tym razem, po Hiszpanach i Portugalczykach, Włosi. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, tym bardziej, iż uczestniczyły w nim osoby Rodzinna fotografia uczestników spotkania we Włoszech. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSAniepełnosprawne. - Spotkanie zostało zorganizowane przez włoskich partnerów projektu w centrum Rzymu. Po długich i wspólnych rozmowach podjęliśmy decyzję, że mimo dużej ilości kilometrów podróż odbędzie się naszym busem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Wielką odpowiedzialność na siebie wzięli kierowcy, którzy na zmianę jechali na spotkanie we Włoszech – powiedział Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "SZANSA". – Dzięki temu wzięło w nim udział aż czterech uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA”: Milena Szwagierczak, Tomasz Taborski, Piotr Wierzbiński oraz Marcin Ziewiec. Opiekę nad nimi sprawowała kadra Aleksandra Gilewska, Marzena Musiał, Piotr Jakubowski i Przemysław Walczyk.SZANSA na Placu Św. Piotra. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA

Spotkanie wszystkich uczestników międzynarodowego projektu odbyło się w Instytucie St. Orsola przy ulicy Via Livorno w Rzymie. W spotkaniu nie zabrakło oczywiście innych partnerów biorących udział w projekcie pochodzących z Portugalii, Hiszpanii, Cypru, Rumunii oraz - co oczywiste -Włosi.

Ostrowiecka SZANSA w Koloseum. / Fot. materiał Stowarzyszenia SZANSA- Spotkania w poszczególnych krajach mają na celu przede wszystkim charakter integrujący wszystkich uczestników, przedstawienie zakresu zrealizowanych zadań w ramach projektu, np. w formie prezentacji multimedialnej – powiedział Wiadomościom 24.pl Remigiusz Woźniak, wiceprezes Stowarzyszenia „SZANSA”, koordynator projektu "Grundtvig". – Na ich zakończenie precyzowane są plany i zamierzenia do realizacji przez poszczególnych partnerów projektu na kolejne miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.