Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24704 miejsce

Stowarzyszenie Żabieckie Powiślanki

Stowarzyszenie "Żabieckie Powiślanki" powstało 30.06.2011r.w miejscowości Żabiec. W jego skład wchodzi 16 pań z tej miejscowości. Prezesem jest Teresa Banach.

 / Fot. Wiesław UrbańczykStowarzyszenie "Żabieckie Powiślanki" powstało 30.06.2011r. w miejscowości Żabiec. W jego skład wchodzi 16 pań z tej miejscowości. Prezesem jest Teresa Banach.
Pomimo krótkiego okresu działania mają na koncie liczne osiągnięcia:
W sierpniu 2011 r.zajęły I miejsce w konkursie: "Najpiękniejszy wieniec" na Dożynkach Gminnych w Żabcu.
Tegoż samego roku na Dożynkach Powiatowych w Tuczępach zajęły II miejsce w tym samym konkursie.
W 2012 r. brały udział w "Festiwalu Smaków" w Busku-Zdroju, gdzie ich produkt pod nazwą "Żabieckie Gały" został wyróżniony jako potrawa regionalna i wpisany do "Pamiętnika Kulinarnego Ponidzia I Powiśla"
W tym samym roku zajęły I miejsce w konkursie: "Wiejski stół" na Dożynkach Gminnych w miejscowości Oblekoń.
W bieżącym 2013 r. zajęły I miejsca w konkurencjach: ''Wiejski stół'' i ''Najładniejszy wieniec'' na Dożynkach Gminnych i Powiatowych, które odbyły się w miejscowości Sroczków.
Corocznie uczestniczą również w konkursie "Przegląd kolęd zapomnianych",w którym w 2011r. zajęły III miejsce ,a w 2012r. już I miejsce ex aequo z zespołem "Pacanowianie",który istnieje na estradzie od 35 lat.
Ponadto często uczestniczą w imprezach kulturowych takich jak np.:jarmarki smaków,targi Agro czy poczęstunki na festiwalach jak np."Festiwal Kultury Dziecięcej'' odbywający się zawsze w czerwcu,gdzie prezentują przygotowane przez nich potrawy oraz nalewki.
Na każdą okoliczność występu, wspólnie układają teksty piosenek, do których przygotowują się w świetlicy wiejskiej w Żabcu.
Działają tak krótko, a już mają swój dorobek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.