Facebook Google+ Twitter

Strach i cierpienie. Życie nielegalnych imigrantów w Grecji

Tysiące uchodźców każdego roku przybywa do Grecji w poszukiwaniu wolności, by normalnie żyć. Najczęściej jednak odnajdują przemoc i cierpienie. Żyją w nieustannym strachu przed prześladowaniami. O tragicznych losach nielegalnych imigrantów w Grecji czytamy w najnowszym raporcie Amnesty International.

"Uchodźcy, osoby ubiegające się o azyl i imigranci w Grecji są narażeni na szereg naruszeń praw człowieka". Na zdjęciu imigranci w "centrum zatrzymań". Evros, Grecja. / Fot. Ggia/Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic/Flickr.com"Uchodźcy, osoby ubiegające się o azyl i imigranci w Grecji są narażeni na szereg naruszeń praw człowieka" - czytamy w raporcie Grecja: koniec drogi dla uchodźców...", opublikowanym wczoraj przez organizację Amnesty International.

Greckie władze nie wprowadziły do tej pory efektywnego systemu azylowego, co sprawia, że osoby ubiegające się o azyl mają spore problemy już z samym złożeniem odpowiedniego wniosku. W 2011 roku powstała specjalna agencja rządowa, która miała zająć się sprawami imigrantów. Niestety do dziś nie przeprowadziła ani jednego postępowania azylowego.

"Osobom nie mogącym udowodnić faktu wystąpienia o azyl grozi zatrzymanie i areszt lub deportacja" - czytamy dalej w raporcie. Jego autorzy zwracają uwagę na fakt, że jest to powszechna praktyka stosowana przez grecką policję, a zatrzymani uchodźcy przetrzymywani są często przez długi okres czasu w "złych" lub nawet "nieludzkich" warunkach.

O szczęściu nie mogą mówić także ci, którzy wciąż przebywają na wolności. "W Syrii umierasz raz, tutaj umierasz wiele razy... Nie sypiamy dobrze i obawiamy się rasistowskich ataków" - żali się w rozmowie z AI syryjski uchodźca mieszkający w Atenach.

Drut kolczasty lekiem na całe zło? Czytaj na kolejnej stronie --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny artykuł o ważnym problemie. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.