Facebook Google+ Twitter

Strach podróżować Trasą Łazienkowską

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-09 13:26

Trasa Łazienkowska - czołowa inwestycja lat siedemdziesiątych - ostatecznie stała się niechlubnym reliktem epoki PRL. Eksperci twierdzą, że w każdej chwili trasa może się zawalić i domagają się pilnego jej wyremontowania. Miasto mówi, że remont będzie, ale najwcześniej za trzy lata.

Trasa Łazienkowska / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Trasa_%C5%81azienkowska-wsch%C3%B3d.JPG&filetimestamp=20060503202953- Powszechnie wiadomo, że stan trasy jest katastrofalny. Ubytki w konstrukcji betonowej i zbrojeniu oraz przerdzewiałe dylatacje sprawiają, że obiekt stracił częściowo swą nośność - tłumaczy Jan Jakiel ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji SISKOM. - Fatalny stan Trasy Łazienkowskiej znany jest urzędnikom. W kilku miejscach drogowcy byli zmuszeni zabezpieczyć ją metalowymi rusztowaniami.

Ostatni remont Trasy Łazienkowskiej odbył się osiem lat temu. Wtedy wymieniono całą nawierzchnię i wykazano, w jak fatalnym stanie są estakady arterii. Mimo to miasto planuje remont najwcześniej za trzy lata. - W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym do 2013 r. nie został uwzględniony remont Trasy Łazienkowskiej - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

W drugiej połowie zeszłego roku wyremontowano tylko estakady po prawej stronie Wisły. Ślimaki były w tak złym stanie, że trzeba było je rozebrać i zbudować na nowo. - Używane z latach siedemdziesiątych materiały były kiepskiej jakości, dlatego estakada zaczęła szybko niszczeć. Obecnie jej fragmenty w ogóle nie nadają się do remontu, tylko to rozbiórki i ponownej odbudowy - tłumaczy Małgorzata Gajewska.

Podobny los czeka estakady lewobrzeżne, ale projekt ich przebudowy jest dopiero w trakcie przygotowań i ma być sporządzony do końca tego roku.

Anna Rathman, Weronika Słodkowska

więcej: Nasze Miasto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W mojej ocenie te remonty, które się przeprowadza w Polsce to żenada. Jedzie sobie ze smołą, drugi sypnie trochę kamyczków, a trzeci gumofilcem ugniecie:) Nieraz byłem tego świadkiem. Czy remont kapitalny ? No troszeczkę się boję, bo teraz też jakoś szałowo oni tych dróg nie robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy nie taniej byłoby je odbudować na zasadzie remontu kapitalnego? Czy to nie ma znaczenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.