Facebook Google+ Twitter

Strach przed A/H1N1: Słowacja zamyka granicę z Ukrainą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-07 17:49

Jutro rano Słowacja zamknie do odwołania przejście na granicy z Ukrainą w Ubli. Powodem jest obawa przed rozprzestrzenianiem się wirusa grypy.

Szef słowackiego MSW Robert Kaliniak powiedział, że od jutra obywatele Ukrainy będą mogli wjechać na Słowację tylko jednym przejściem, w Vyżnom Nemeckom. Na Słowację będą wpuszczani wyłącznie mieszkańcy przygranicznych rejonów Ukrainy.

Zmotoryzowani będą musieli wysiąść z samochodów i poddać się kontroli lekarskiej. Na granicy została zainstalowana aparatura rentgenowska. Samochody będą poddawane kontroli technicznej i dyzenfekcji.

Zdaniem ministra, po wprowadzeniu obostrzeń na granicach, ruch osobowy między obu krajami zmniejszył się aż o 70 procent. Z obserwacji ministerstwa wynika, że wielu Ukraińców, w obawie przed zaostrzonymi przepisami, zawraca przed słowackimi granicami.

Słowacja zamknęła 3 listopada dwa przejścia na granicy z Ukrainą, w Velkich Slemiencach i Ubli, ale ograniczenia dotyczyły jedynie ruchu pieszego.

Na grypę AH1N1 choruje już 200 Słowaków. W tym tygodniu zarejestrowano 29 nowych przypadków. 48-letnia mieszkanka Bratysławy zmarła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.