Facebook Google+ Twitter

Strach się bać! ENEMEF, czyli noc grozy i horrorów w Płocku

Już dziś o 23.30 po raz kolejny rozpocznie się nocny maraton filmowy, podczas którego będą wyświetlane filmy dla miłośników mocnych wrażeń. Nocny Maraton Filmowy odbędzie się w prawie 30 polskich miastach. Jednym z nich będzie Płock.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:CERO_fear.pngRepertuar w danym roku zależy od głosowania zarejestrowanych uczestników ENEMEFu, które możliwe jest na stronie organizatorów, ale także od tego, jakie filmy są dostępne w Polsce.
- Generalnie na naszych maratonach pokazywane są horrory, które były w polskich kinach w mijającym roku - mówi organizator Iza Kieszek.

Cena za noc z horrorami wynosi 29zł. Obejmuje ona wszystkie 4 filmy pokazywane danej nocy. Oczywiście są też zniżki. Dotyczą one tych szczęśliwców, którzy dostali zniżkowego SMSa - uprawniającego do zakupu dowolnej liczby biletów o 9zł tańszych. Inna grupa promocji jest dla posiadaczy kart zniżkowych Grono.net, którzy na jedną z nich będą mogli otrzymać dwa tańsze o 5zł bilety. Trzeci rabat otrzymują posiadacze biletu z poprzedniego ENEMEFu, dzięki któremu można nabyć nieograniczoną ilość biletów, każdy po 26zł .

- W Płocku jest to już 4. edycja ENEMEFu, impreza cały czas się rozkręca, ale jesteśmy zadowoleni, dlatego nasz maraton będzie grany czwarty raz - mówi Kieszek. - ENEMEFy są organizowane już od kilku lat. W całej Polsce odbyło się już ponad 600 edycji (różne repertuary, nie tylko Noc Grozy i Horrorów), wzięło w nich udział prawie 350 tysięcy osób. Noce Grozy i Horrorów od początku były związane z Halloween, z czasem przerodziły się w ogólnopolskie święto fanów kina grozy - dodaje.

 / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/Lon_chaney_sr.JPGW tym roku na żądnych strachu zostały przygotowane takie projekcje, jak remake "Koszmaru z ulicy Wiązów", horroru o psychopatycznym, niezwykle oszpeconym mordercy Freddym Krugerze, który prześladuje młodą grupę ludzi. Do pogłębienia uczucia strachu przyczyni się "Czwarty stopień", czyli film, którego akcja rozgrywają się na Alasce, a tytuł horroru nawiązuje do kontaktów z pozaziemską cywilizacją, gdzie najwyższy stopień dotyczy porwania przez kosmitów. Gdy przerażeni widzowie będą już po prawie 200-minutowym maratonie, to na ekranie zostaną wyświetlone "Wrota do piekieł". Filmowi maratończycy będą mogli się wówczas przekonać, że praca w banku nie jest tak spokojna jakby się mogło wydawać. Narażeni są oni na klątwy rzucane przez niezadowolonych klientów. "Zejście 2", a więc horror o potworach, będzie ostatnim filmem tej strasznej nocy.

Filmy będą puszczane w 3 salach. Jednak ze względów technicznych kolejność filmów w każdej z nich będzie inna. W kinie Helios w Płocku na piątkową noc zostały jeszcze pojedyncze miejsca. Także jeśli jesteś maniakiem filmów grozy, to jak najszybciej udaj się do kas po bilet. Nie ma możliwości dokonania rezerwacji.

Czy warto wziąć udział w maratonie? - Pewnie, że warto! Ciemna kinowa sala i najlepsze horrory, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią się bać. Najlepiej jeszcze zabrać ze sobą grono znajomych i wtedy dobra zabawa gwarantowana - zachęca Iza Kieszek.
- Byłem już 2 razy na Nocy Grozy i Horrorów i polecam. Pojawiają się czasem drobne techniczne wpadki, ale ogólnie maraton godny polecenia. Zdarzają się momenty, kiedy kulę się ze strachu. Są też jednak chwile, kiedy horror jest straszny inaczej i to powoduje śmiech na sali;) - poleca Łukasz, uczestnik ENEMEFu. - Mimo, że uczestnicząc w maratonie horrorów jestem zawsze przerażona, to i tak co roku w nim jestem obowiązkowo. Sama nie wiem czemu. Być może dlatego, że zupełnie inaczej ogląda się filmy grozy w tak dużym gronie. A może ten wszędobylski strach jest tak wciągający - dodaje Kasia, mieszkanka Płocka. - A jak dla mnie, horrory, które są w repertuarach ENEMEFu są za słabe jak na noc grozy. Być może gdyby puścili japońskie produkcje, wtedy nazwa nocy byłaby adekwatna - opowiada Krzysiek, który mimo mało strasznych jego zdaniem horrorów,wybiera się na dzisiejszy maraton filmowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gabysia1234
  • gabysia1234
  • 04.11.2010 19:02

Wrota do piekieł. o matko ! najlepszy !!!! ale ostro straszny ;d

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wrota do piekieł" to był najlepszy film, spośród tych czterech. Zobaczymy jakie filmy będą za rok! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.