Facebook Google+ Twitter

Strach Tuska przed komisją ws. Amber Gold jest uzasadniony

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-08-22 11:56

Premier Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że powstanie komisji śledczej może oznaczać początek jego końca w świecie polityki - takiego zdania są politycy opozycji, którzy sprawę kierują na sejmowe posiedzenia.

 / Fot. PAP/Rafał Guz / Fot. W24Jednym z powodów strachu Tuska może być to, że w aferę zamieszany jest najbardziej zaufany człowiek Premiera, Jan Krzysztof Bielecki. Według ustaleń serwisu niezalezna.pl w Amber Gold byli zatrudnieni bliscy współpracownicy Jana Krzysztofa Bieleckiego, który był szefem Rady Gospodarczej przy PRM. Natomiast Dyrektorem Biura Szkoleń w Amber Gold był dr Mirosław Ciesielski, który przez wiele lat pracował w GE Money Bank. Przez dłuższy okres współpracował z Bieleckim w jego firmie konsultingowej, pod nazwą "Doradca".

Decyzję o sponsorowaniu filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa" podjął bliski człowiek Bieleckiego, Mirosław Bieliński, który był członkiem Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów, a przy podejmowaniu decyzji był prezesem spółki skarbu państwa "Energa". Drugim sponsorem filmu była firma Amber Gold.

To wszystko nie przypadek, lecz odkryta część gdańskiego układu. W dodatku Trójmiasto to twierdza premiera Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej.
Tam partia od dłuższego czasu ma wielkie wpływy, a za szefem Amber Gold, Marcinem P. stoją ważni ludzie z gdańskiej Platformy. Jednym z nich jest prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, który z hojności prezesa Amber Gold mógł sponsorować wiele miejskich projektów. Politycy opozycji uważają, że to tylko jeden z wątków, którym powinna zająć się sejmowa komisja. Także jak to media określają Marcin P. nie był "złotym chłopcem", lecz górą złota dla wpływowych ludzi.

Nasuwa się pytanie, dlaczego tego układu prokuratura nie wykryła wcześniej? Odpowiedź jeszcze nie jest znana, lecz jak wiadomo śledczy z Gdańska byli bardzo pobłażliwi dla szefa Amber Gold, więc nagłych działań raczej nie podejmą. Natomiast Prokuratura Rejonowa w Gdańsku odmówiła rozpoczęcia postępowania, po zawiadomieniu złożonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Prokuratura nie zareagowała również na zawiadomienie złożone przez Ministerstwo Gospodarki. Nakaz rozpoczęcia śledztwa wydał po pewnym czasie sąd w Gdańsku. Nawet inne gdańskie sądy nie podejmowały decyzji o karze więzienia, chociaż Marcin P. był recydywistą, czyli popełniał przestępstwa z tych samych artykułów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jan Bielecki
 • Jan Bielecki
 • 22.08.2012 22:25

....a czy to tak ładnie aby oficjalne instytucje rządowe postępowały jak gangsterskie szajki?Przecież to państwowa prokuratura i sądy nie wypełniły swoich obowiązków,. To teraz same będą się oskarżać i sadzić?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Bielecki
 • Jan Bielecki
 • 22.08.2012 22:20

Chcecie lemingi aby sprawę Amber Gold wyjaśniały prokuratura i sądy? A....! to w takim razie trzymacie się zasady,aby złodziej ścigał złodzieja.Może to i dobry pomysł.Tylko szkopuł w tym taki,że złodzieje z tego
samego gangu nie będą sypać swoich,bo to grozi wsypą dla całej gangsterskiej korporacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak pokazuje najnowsza historia to te całe komisje jeszcze do niczego konkretnego nie doprowadziły lepiej by było aby każdy minister,premier poseł odpowiadał za swe decyzje indywidualnie a to wszystko się rozmywa odpowiedzialność zbiorowa to żadna odpowiedzialność.ANARCHIA w rządach każdej opcji politycznej brak odpowiedzialności,korupcja,zakłamania i wiele innych sprzeniewierzeń i machlojek to wizytówka polskiej polityki w każdym wymiarze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 22.08.2012 18:23

Wszelkie komisje to napychanie kieszeni posłom 2) darmowy lans w TV , 3) polityczny kabaret ,4) zero merytoryki , 5) żadnych wniosków..
Póki co, mamy prokuraturę pod wodzą p Seremeta , niech się wykaże .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.08.2012 17:26

Czekam z myślą że mój artykuł pojawi się na głównej stronie. :) ... Nie trzeba być nachalnym ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 22.08.2012 17:08

Zauważyłem że art. krytykujące ten skorumpowany rząd ,są spychane gdzieś głęboko na zaplecze ,tak by czytelnik za cholerę, tego nie mógł przeczytać i ewentualnie skomentować. To taka taktyka redakcji ,stosowana zresztą od dawna. Nie dziwota że czytelnicy tu zaglądają coraz rzadziej .

Panie Wrochna co p. na to??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sypie się "gdański układzik" i może wreszcie ktoś dobierze się im do skórki.Bardzo dobrze,myślą że są bezkarni-jak do tej pory-tak.I Pan Bielecki,taki w tv uczciwy człowiek.Co się dzieje w Polsce?to już nie jest normalny kraj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
malta
 • malta
 • 22.08.2012 14:40

znajomy debil nie kojarzy w którym roku firma Doradca funkcjonowała a już się cieszy i biega po firmie że dowalą Bieleckiemu a mógłby Mu co najwyżej buty czyścić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.