Facebook Google+ Twitter

Strachy Na Lachy już w niedzielę w Warszawie

W niedzielny wieczór na scenie warszawskiego klubu Palladium zagrają Strachy Na Lachy ze swoim liderem - Krzysztofem "Grabażem" Grabowskim - na czele .

Strachy na Lachy / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Strachy_na_Lachy_2007.jpg&filetimestamp=20090123152746Projekt formacji nie zapowiadał się na zespół, który kilka lat później będzie jednym z najpopularniejszych w naszym kraju. Strachy miały być dla Grabaża odetchnieniem po pracy w Piżdżamie Porno. Jednak ciepłe przyjęcie doprowadziło do nagrania pierwszej płyty "Strachy Na Lachy" pod koniec 2003 roku. Drugi singiel "BTW (Mamy tylko siebie)" długo utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem i do dzisiaj jednym z większych przebojów grupy była "Raissa". Już na tej płycie Grabaż nie ograniczył się wyłącznie do własnych tekstów - sięgnął do twórczości Agnieszki Osieckiej i Juliama Tuwima.

Drugi krążek "Pila Tango" ujrzał światło dzienne w 2005 roku. Promował go utwór "Dzień Dobry Kocham Cię". Rok 2005 przyniósł Grabażowi nominację do Paszportu Polityki i nagrodę "Złotego Dzioba" Tygodnika Wprost za najlepsze teksty piosenek.

Rok 2006 to początek prac nad dwoma projektami, które przyniosły następne płyty Strachów. Pierwszą z nich był "Autor" wydany rok później, gdzie zespół podjął się stworzenia własnych wersji utworów Jacka Kaczmarskiego, słynnego polskiego barda. Rok 2008 przyniósł premierę "Zakazanych piosenek", który zawierał współczesne wersje znanych polskich utworów z lat 80.tych. Przy tym projekcie z zespołem współpracowali m.in. Renata Przemyk, Tomek Budzyński i Gutek z Indios Bravos.

Prace nad nowym albumem rozpoczęły się w czerwcu 2009 i przeciągnęły się aż do początków 2010 roku. Koniec końców "doDekafonia" ukazuje się 22 lutego tego roku. Krążek już w dniu premiery uzyskał status złotej płyty.

Wśród gości na albumie możemy usłyszeć Natalię Fiodorczuk, która w duecie z Grabażem wykonała "Dziewczynę o chłopięcych sutkach". Album promował wydany wcześniej utwór "Żyję w kraju", który został numerem jeden na Liście Przebojów Trójki.


Jako support wystąpi grupa Hurt.
Więcej informacji na stronie Palladium.
10 października

Godzina rozpoczęcia koncertu: 19:00

Bilety w cenie: 33 zł przedsprzedaż i 38 zł w dniu koncertu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.