Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26688 miejsce

Strachy Polskie w konkursowym obiektywie

Strach na wróble. Jeszcze niedawno spotykany na polach i w sadach, często niezwykle barwny, dziś zanika. Zamiast człekokształtnego stwora, „ubranego” w ciemną kapotę i kapelusz spotykamy foliowe reklamówki, albo mechaniczne straszaki.

Aby jednak strachy na wróble całkiem nie zaginęły, Konkurs Strachy Polskie / Fot. www.wierszedladzieci.plserwis Wierszedladzieci.pl zaprasza do wspólnego poszukiwania ich z obiektywem, ogłaszając konkurs na najciekawsze zdjęcie Stracha Polskiego.

Poszukiwania Stracha Polskiego ruszyły z początkiem czerwca. To czas, kiedy na polach strachy już stoją, by odganiały szpaki, wrony i inne ptactwo od wysianego ziarna, a także od młodych owoców, tj. czereśnie, więc nietrudno uchwycić je okiem aparatu. Dodatkowo, częsta w tym okresie, piękna pogoda, sprzyja wycieczkom, zapewniając też piękne oświetlenie zdjęciom.

Ocenie konkursowego jury będzie podlegać zarówno kompozycja zdjęcia, jak i sam sfotografowany strach. Jak mówi Jacek Paciorek, pomysłodawca konkursu „Za kilka lat ten nieodłączny bohater polskich pól i sadów prawdopodobnie będzie unikatem. A szkoda, bo to nie tylko zwykły przedmiot, ale bohater wielu wierszy i bajek, a także postać, która obrazuje nasze poczucie smaku, jest po trochu modelem – w lekko krzywym zwierciadle, trochę przyjacielem, a trochę tym, którego dzieci lekko się boją. Mamy nadzieję, że zróżnicowane prace konkursowe pozwolą nam choćby w ten sposób uratować kilka strachów, zachowując je w formie zdjęcia.”


Wśród nagród dla tropicieli najpiękniejszych lub najciekawszych Strachów Polskich znajdują się tablet dla młodych grafików firmy Genius, podkładka chłodząca pod laptopa, a także – 7 nagród pocieszenia w postaci płyt multimedialnych dla dzieci.

Zgłoszenia można nadsyłać do końca czerwca 2010 roku. Więcej szczegółów na temat konkursu oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej: http://www.wierszedladzieci.pl/index_strach.html(konkurs „Strachy Polskie”)


O serwisie Wierszedladzieci.pl

Wierszedladzieci.pl to portal rozrywkowo-edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (od trzech lat). Zawiera nie tylko tytułowe wiersze, (w formie tradycyjnej i multimedialnej), ale także quizy, gry edukacyjne, teatrzyk i radio.

Serwis został stworzony przez Jacka Paciorka, nagradzanego autora wierszy, piosenek i baśni dla dzieci, a także twórcy multimedialnych utworów przeznaczonych dla najmłodszych.
Więcej na www.wierszedladzieci.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.