Facebook Google+ Twitter

Stracił pracę bo nie obronił kolegi Sarkozy'ego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-02 20:10

Na Korsyce odwołano ze stanowiska koordynatora do spraw bezpieczeństwa, ponieważ nie zapewnił odpowiedniej ochrony aktorowi, który jest przyjacielem Nicolasa Sarkozy'ego.

W sobotę grupa pięćdziesięciu działaczy organizacji na rzecz niepodległości Korsyki wtargnęła do willi popularnego aktora komediowego Christiana Clavier. W Polsce jest on znany między innymi z roli giermka w filmie „Goście goście".

O swojej dymisji koordynator służb bezpieczeństwa na Korsyce, w tym policji i żandarmerii, Dominique Rossi dowiedział się z rozmowy telefonicznej z ministrem spraw wewnętrznych.
Poinformowano go, że został odwołany ze stanowiska za niedopełnienie obowiązków służbowych. Pałac Elizejski i premier Francji odmówili komentarzy w tej sprawie.

Odwołanie Rossiego wywołało natychmiastowe reakcje związków zawodowych policji i opozycji politycznej. Policja podkreśla wielkie doświadczenie odwołanego w pracy w wywiadzie wewnętrznym oraz jego kompetencje zawodowe. Opozycja uważa cały incydent za kolejny przejaw stosowania przez prezydenta zasady kumoterstwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.