Facebook Google+ Twitter

Stracone pokolenie

"Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie..." i "nie pytaj o to, co przyniesie jutro" .

„Spróbuj, choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce…”

Jedna z tych książek, którą polecam do przeczytania i to nie tylko młodym osobom, nosi tytuł „Młode Wilki” . Została ona napisana w 1995 roku. Stało się to po tym, jak ogromny sukces odniósł film pod tym samym tytułem. Jej autorem i zarazem reżyserem obrazu jest ten sam człowiek- Jarosław Żamojda.

W książce jest wszystko: młodość, przyjaźń, miłość - w tym też i ta pierwsza, sensacja, walka o pieniądze, wielki biznes i równie wielka polityka.
To dramatyczna opowieść o grupie kilku szczecińskich maturzystów .Ci młodzi ludzie marzą o szybkich samochodach i łatwym, bezproblemowym życiu. Chcą mieć to wszystko od razu, zaraz. Nie chcą czekać i nie w głowach jest im uczciwa i legalna praca, w której wiele lat musieliby pracować żeby do czegoś dojść. Zamist tego parają się przemytem. Pracują dla miejscowych gangsterów. Są drapieżni i bezwzględni niczym tytułowe „Wilki”. Jednak i tu można odnaleźć prawdziwą przyjaźń.

Książka pokazuje również skorumpowanych i bezwzględnych, cynicznych urzędników, celników i biznesmenów, którzy gotowi są na wszystko, aby zdobyć władzę i pieniądze.

"Młodym wilkom" przyjdzie jednak zapłacić cenę najwyższą... Historia zarówno książki, jak i filmu zaczyna się radosną studniówkową zabawą, jej koniec jest niestety całkiem inny. Ten kontrast daje dużo do myślenia…

Film i książka pokazują brutalną prawdę o rzeczywistości lat 90., a także o młodzieży tamtej epoki. Pokolenie Cichego, Prymusa nie było przygotowane do życia w tamtych trudnych czasach, w nowej epoce i rzeczywistości.

Do tej książki, jak chyba do żadnej innej pasują słowa, które Paulo Coelho napisał w powieści „Piąta góra”: „Ciesz się każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.09.2008 00:23

Cóż, oglądałem niedawno film, bardzo fajny.
I nie bójmy się tego powiedzieć, PRL wywarł także duży nacisk na pokoleniu które go już nie pamięta(bo nie miało jak)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.