Facebook Google+ Twitter

Strajk generalny na Śląsku. Zobacz zdjęcia z protestu

Do 4.15 nie kursowała komunikacja miejska na Śląsku, od godz. 8 zaczęli strajk kolejarze. Opóźnionych jest kilkanaście pociągów. Protestują nauczyciele i służba zdrowia. Pracę na dwie godziny wstrzymali również pracownicy przemysłu.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Krystian Redlarski
Fot. Krystian Redlarski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Ostatni sondaż pokazuje ,że społeczeństwo nie zaakceptowało akcji Solidarności .
Za było ok 30 %
czyli yle ile mniej więcej popiera PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Marku .
Rozmawiałam ostatnio z pracownikami marketu Auchan gdzie pracownicy zatrudnieni są na ułamkowe etaty [ np 3/4 lub 7/8 ] aby uciec od płacy minimalnej . Pytałam czy mają jakieś związki -nie .
Do strajku włączyła się Jastrzębska Spółka Węglowa gdzie średnia płaca to 7,5 tysiąca. [?]
Pytam Pana kolejny raz , dlaczego pan Duda nie uczestniczy w posiedzeniach komisji trójstronnej ?
Odnośnie
sprawy polityka - związek . Odeszłam z "S" jako funkcyjny członek właśnie ze względów uwikłania związku w politykę .
Czy były protesty za PiS ? Jak zostały wówczas potraktowane pielęgniarki a lekarze szli w kamasze .A Śniadek wylądował w partii PiS .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak każdy mówi że jest źle ale jak ktoś to powie głośno to zaraz reszta powie ze to karierowicz,krzykacz,uzurpator itp
A co ty szary obywatelu tego państwa zrobiłeś dla polepszenia sytuacji złej nic po prostu nic rząd robi wszystko aby zniewolić robotnika uelastycznia czas pracy,przedłuża wiek emerytalny,umowy o pracę na krótkie okresy tego nikt tutaj nie zauważa nikt nie myśli o przyszłości swojej ani swojej rodziny ludziska jesteście przydatni dla tego systemu do wieku 50 lat później zostaniecie zwolnieni z pracy młodsi zajmą wasze miejsce i ani emerytury ani żadnej pracy nie znajdziecie,system który teraz jest tworzony to system nastawiony tylko na maksymalny zysk dla pracodawców i nie ma tam miejsca dla pracownika i jego praw

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto Piotr Duda niczego nie złamał. Rolą związku jest popieranie tych partii, które będą realizowały postulaty związku, co nie oznacza wcale, że trzeba z tymi partiami utrzymywać ścisły związek. Piotr Duda zorganizował protest z tymi wszystkimi, którzy chcieli i nie bali się zaprotestować. Solidarność aktywnie działa wśród pracowników handlu. W Polsce mamy ustrój będący połączeniem: partiokracji z technokracją oraz plutokracją. Reformy Balcerowicza sprawiły, że Polska jest krajem neoliberalnym, w którym partie rządzące działają w imieniu zagranicznych "inwestorów" oraz spekulantów finansowych, kosztem większości obywateli tego kraju. Naród pozostaje suwerenem tylko i wyłącznie na papierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto ja miałem szczęście spotkać takich ludzi w swojej 24 letniej działalności związkowej. Związkowcy stanowią pewien przekrój polskiego społeczeństwa. Są, więc tam zarówno ludzie uczciwi jak też i karierowicze. Od samego początku, należałem do zdecydowanych krytyków działalności Lecha Wałęsy oraz jego głównych współpracowników, którzy w nowym systemie - byli nie tyle związkowcami, co po prostu stali się zwykłymi karierowiczami. Jednak nie można wrzucać wszystkich związkowców tylko do jednego worka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Szolc
"Panie Arkadiuszu, o jakiej demokracji Pan mówi i gdzie jest ta demokracja?"

Panie Marku.
Mówię o takiej demokracji, której nie widziałem (a byłem wtedy dorosły i bym zapamiętał) przed 1989 r.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Kamiński Dzisiaj 13:54 -
tego pana Tadzia czy Zdzisia słuchała cała Polska; na równi z panem Dudą. Może im też coś skapnie?

Dla Pana mam jednak specjalne źródło
http://vod.gazetapolska.pl/3733-rozmowa-niezalezna-jaroslaw-kaczynski
- w zwiazku z czym pod tekstem "Nie piłem z arcybiskupem" pana Leszka Worobieja dokonałam wpisu, który pozwolę sobie Panu, dla ułatwienia, powtórzyć.

-----------------
"Szanowny Autorze - pan minister Sikorski bedzie się (według zapowiedzi pana Kaczyńskiego) tłumaczył przed PiSem z tego, czyim własciwie jest ministrem; jak tylko Pis otrzyma odpowiednie narzedzia.
Sądząc z tego, że dla min. Sikorskiego abp. Głódź był dla "krynicą wiedzy kadrowej w wojsku", wydaje się że odpowiednimi narzędziami w tej sytuacji dysponuje muzeum
http://www.narzedziatortur.com/

A ponieważ min.Sikorski twadzielem jest (wszak walczył z mudżahedinami) sądze, że dopiero przy "Joannie d'Arc" pęknie i wyzna, dla kogo pracuje. [kasuj] "

Jak Pan widzi, korzystam z róznych źródeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby się podpisać trzeba mieć jeszcze coś do powiedzenia. Oprócz wytartego sloganu , nie ma nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję się pod tym co pisze Pani Marta i Pani Jadwiga obiema rękami. Działacze związkowi bardziej przypominają liderów partii. Swoimi wystąpieniami torują sobie drogę do dalszej i jakże intratnej kariery politycznej. Społeczeństwo potrzebne jest jako tło, bo cóż znaczy obraz bez właściwej kompozycji ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marta Jenner Dzisiaj 12:46 - można do tego tylko dodać (idąc za pewnym panem, który ostatnio chodzi kanałami, ale nie telewizyjnymi), że okrzyki działaczy "ciemny lud kupi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.