Facebook Google+ Twitter

Strajk generalny na Śląsku. Zobacz zdjęcia z protestu

Do 4.15 nie kursowała komunikacja miejska na Śląsku, od godz. 8 zaczęli strajk kolejarze. Opóźnionych jest kilkanaście pociągów. Protestują nauczyciele i służba zdrowia. Pracę na dwie godziny wstrzymali również pracownicy przemysłu.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Krystian Redlarski
Fot. Krystian Redlarski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (38):

Sortuj komentarze:

Ostatni sondaż pokazuje ,że społeczeństwo nie zaakceptowało akcji Solidarności .
Za było ok 30 %
czyli yle ile mniej więcej popiera PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Marku .
Rozmawiałam ostatnio z pracownikami marketu Auchan gdzie pracownicy zatrudnieni są na ułamkowe etaty [ np 3/4 lub 7/8 ] aby uciec od płacy minimalnej . Pytałam czy mają jakieś związki -nie .
Do strajku włączyła się Jastrzębska Spółka Węglowa gdzie średnia płaca to 7,5 tysiąca. [?]
Pytam Pana kolejny raz , dlaczego pan Duda nie uczestniczy w posiedzeniach komisji trójstronnej ?
Odnośnie
sprawy polityka - związek . Odeszłam z "S" jako funkcyjny członek właśnie ze względów uwikłania związku w politykę .
Czy były protesty za PiS ? Jak zostały wówczas potraktowane pielęgniarki a lekarze szli w kamasze .A Śniadek wylądował w partii PiS .

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak każdy mówi że jest źle ale jak ktoś to powie głośno to zaraz reszta powie ze to karierowicz,krzykacz,uzurpator itp
A co ty szary obywatelu tego państwa zrobiłeś dla polepszenia sytuacji złej nic po prostu nic rząd robi wszystko aby zniewolić robotnika uelastycznia czas pracy,przedłuża wiek emerytalny,umowy o pracę na krótkie okresy tego nikt tutaj nie zauważa nikt nie myśli o przyszłości swojej ani swojej rodziny ludziska jesteście przydatni dla tego systemu do wieku 50 lat później zostaniecie zwolnieni z pracy młodsi zajmą wasze miejsce i ani emerytury ani żadnej pracy nie znajdziecie,system który teraz jest tworzony to system nastawiony tylko na maksymalny zysk dla pracodawców i nie ma tam miejsca dla pracownika i jego praw

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto Piotr Duda niczego nie złamał. Rolą związku jest popieranie tych partii, które będą realizowały postulaty związku, co nie oznacza wcale, że trzeba z tymi partiami utrzymywać ścisły związek. Piotr Duda zorganizował protest z tymi wszystkimi, którzy chcieli i nie bali się zaprotestować. Solidarność aktywnie działa wśród pracowników handlu. W Polsce mamy ustrój będący połączeniem: partiokracji z technokracją oraz plutokracją. Reformy Balcerowicza sprawiły, że Polska jest krajem neoliberalnym, w którym partie rządzące działają w imieniu zagranicznych "inwestorów" oraz spekulantów finansowych, kosztem większości obywateli tego kraju. Naród pozostaje suwerenem tylko i wyłącznie na papierze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto ja miałem szczęście spotkać takich ludzi w swojej 24 letniej działalności związkowej. Związkowcy stanowią pewien przekrój polskiego społeczeństwa. Są, więc tam zarówno ludzie uczciwi jak też i karierowicze. Od samego początku, należałem do zdecydowanych krytyków działalności Lecha Wałęsy oraz jego głównych współpracowników, którzy w nowym systemie - byli nie tyle związkowcami, co po prostu stali się zwykłymi karierowiczami. Jednak nie można wrzucać wszystkich związkowców tylko do jednego worka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Szolc
"Panie Arkadiuszu, o jakiej demokracji Pan mówi i gdzie jest ta demokracja?"

Panie Marku.
Mówię o takiej demokracji, której nie widziałem (a byłem wtedy dorosły i bym zapamiętał) przed 1989 r.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert Kamiński Dzisiaj 13:54 -
tego pana Tadzia czy Zdzisia słuchała cała Polska; na równi z panem Dudą. Może im też coś skapnie?

Dla Pana mam jednak specjalne źródło
http://vod.gazetapolska.pl/3733-rozmowa-niezalezna-jaroslaw-kaczynski
- w zwiazku z czym pod tekstem "Nie piłem z arcybiskupem" pana Leszka Worobieja dokonałam wpisu, który pozwolę sobie Panu, dla ułatwienia, powtórzyć.

-----------------
"Szanowny Autorze - pan minister Sikorski bedzie się (według zapowiedzi pana Kaczyńskiego) tłumaczył przed PiSem z tego, czyim własciwie jest ministrem; jak tylko Pis otrzyma odpowiednie narzedzia.
Sądząc z tego, że dla min. Sikorskiego abp. Głódź był dla "krynicą wiedzy kadrowej w wojsku", wydaje się że odpowiednimi narzędziami w tej sytuacji dysponuje muzeum
http://www.narzedziatortur.com/

A ponieważ min.Sikorski twadzielem jest (wszak walczył z mudżahedinami) sądze, że dopiero przy "Joannie d'Arc" pęknie i wyzna, dla kogo pracuje. [kasuj] "

Jak Pan widzi, korzystam z róznych źródeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby się podpisać trzeba mieć jeszcze coś do powiedzenia. Oprócz wytartego sloganu , nie ma nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisuję się pod tym co pisze Pani Marta i Pani Jadwiga obiema rękami. Działacze związkowi bardziej przypominają liderów partii. Swoimi wystąpieniami torują sobie drogę do dalszej i jakże intratnej kariery politycznej. Społeczeństwo potrzebne jest jako tło, bo cóż znaczy obraz bez właściwej kompozycji ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marta Jenner Dzisiaj 12:46 - można do tego tylko dodać (idąc za pewnym panem, który ostatnio chodzi kanałami, ale nie telewizyjnymi), że okrzyki działaczy "ciemny lud kupi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.