Facebook Google+ Twitter

Strajk generalny paraliżuje Grecję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 10:49

Grecy nie mogą dziś skorzystać z transportu samolotowego, kolejowego i morskiego, zamknięte są szkoły i urzędy, a szpitale pracują jak na ostrym dyżurze. W całym kraju rozpoczął się strajk generalny w proteście wobec oszczędnościowym planom rządu, który poprzez zamrożenie płac i oszczędności chce ratować upadającą gospodarkę.

Strajk zarządzony przez wpływowy związek zawodowy - Generalną Konfederację Pracowników Greckich poparła unia pracowników administracji publicznej. Pracować nie będą dziś nauczyciele i pracownicy szkół, urzędnicy państwowi, zamknięte zostaną sądy, a banki, szpitale i przedsiębiorstwa kontrolowane przez skarb państwa będą działać w ograniczonym zakresie. Metro i autobusy w Atenach kursują bardzo rzadko, głównie po to, by umożliwić strajkującym dotarcie na miejsce protestów. Protest wspiera także związek zawodowy dziennikarzy.

Pracownicy budżetówki twierdzą, że rządowe cięcia dotkną najuboższych. Rząd argumentuje, że bez radykalnych posunięć greckiej gospodarce grozi zapaść. W ubiegłym roku grecki dług przekroczył 12 procent PKB, czyli był cztery razy większy niż dopuszczalny poziom deficytu w strefie euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.