Facebook Google+ Twitter

Strajk głodowy Tybetańczyków w Delhi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-03 09:06

W Delhi, stolicy Indii już siódmy dzień trwa strajk głodowy sześciu młodych Tybetańczyków na rzecz wolności w Tybecie. Głodówka jest częścią akcji organizowanej przez Tybetański Kongres Młodzieży, której celem jest zwrócenie uwagi na problem Tybetu oraz protest przeciw zorganizowaniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Sześciu młodych uchodźców tybetańskich mieszkających obecnie w różnych częściach Indii głoduje od ostatniego poniedziałku w centrum Delhi. Nie przyjmują posiłków ani wody. To część szeroko zakrojonej akcji protestu wobec organizacji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Kulminacją protestu mają być uliczne manifestacje protybetańskie zarówno w Delhi, jak i w innych skupiskach diaspory tybetańskiej w Indiach planowane na 7 dzień sierpnia, w przeddzień inauguracji Igrzysk.

Uczestnicy głodówki oraz organizatorzy protestów podkreślają pokojowy charakter swych działań i nawiązują do działalności Mahatmy Gandhiego. Obserwatorzy strajku głodowego wyrażają obawę, iż nie przyjmowanie przez głodujących nawet wody może, w temperaturze przewyższającej w Delhi 30 stopni Celsjusza, doprowadzić do ich śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.