Facebook Google+ Twitter

Strajk głodowy w szpitalu w Koninie. Czy personel otrzyma podwyżki?

W Polsce nie ma już strajków o podwyżki płac lekarzy, bo ich płace na ogół zrównano z poziomem zarobków w państwach starej Unii. Strajkuje jeszcze personel pielęgniarski - żąda choćby połowę minimalnej pensji lekarskiej.

 / Fot. Stethoscopes, CC 3.0 / WikipediaW kraju lekarze walczą w swojej sprawie z ministrem zdrowia. Walczą także po części o sprawy pacjentów, zwłaszcza chorych. Natomiast w szpitalu w Koninie, pracownicy protestują wyłącznie we własnym interesie. Chcą podwyżek o 600 zł. Protestują desperacko: głodówką. Od czwartku, 1 marca, dziewięć osób zatrudnionych na etacie konińskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, domaga się podwyżek wynagrodzeń. Kierownictwo placówki, choć nie głuche na wołania pracowników, reaguje bezradnie. Mówi, że szpital nie ma pieniędzy. Ludzie słyszą to od dawna. I mają dość. 20 lutego podjęli łagodny protest. Teraz go zaostrzyli.

Dyrekcja szpitala proponuje protestującym zawiesić na miesiąc akcję strajkową i wtedy da jednorazową wypłatę miliona zł w formie kwartalnych premii. Strajkujący odrzucili propozycje dyrekcji. Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Marzena Kamińska twierdzi, że protestujący złagodzili postulaty - podaje TVN24. Zrezygnowali z żądania 600 zł podwyżki i wnioskują o kwartalne dodatki po 200 zł brutto do podstawy pensji wypłacanej od 1 kwietnia, dla 1,2 tys. pracowników etatowych.

Wobec strajku personelu i narażenia w ten sposób zdrowia i życia pacjentów na niebezpieczeństwo, szpital koniński zawiesił przyjmowanie chorych. Od czwartku zmienił tę decyzję. Tymczasem szefowa związku zawodowego wyraża opinię, że ponieważ strajk jest legalny to dyrekcja nie powinna przywracać planowych przyjęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

E Szychlinska
  • E Szychlinska
  • 06.03.2012 17:42

Tam gdzie dyrektorem szpitala jest lekarz tam nie ma pieniędzy . Kontrakty lekarskie oscylują 15 do 20 tysięcy.Tam jest ogromny przerost zatrudnienia . Wyrzucić dyrektora i skomercjalizować , pozbędą się długów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli pielęgniarka średnio zarabia 3 tys. zł brutto to według NFZ pewnie majątek. A odszkodowanie dla dzieci po stracie rodziców w wypadku kolejowym pod Strzegocinem w wysokości 10 tys. zł to zapewne trzy majątki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na jednego więźnia w Polsce daje się ponad trzy tysiące złotych a pielęgniarki to gips?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.