Facebook Google+ Twitter

Strajk lekarzy się zaostrza. Groźby, że będą się zwalniać...

W szpitalach dyżury. Przyjęcia do szpitali są tylko w nagłych wypadkach. Lekarze idą na urlopy. Operacje odwołane. Czy odnosi się to do każdego chorego?

Wyjątkowe nasilenie tej wiosny pylenia roślin powoduje duży dyskomfort osobom z uczuleniem na pyłki. Mam taki przypadek w rodzinie. Kaszel, utrudnione oddychanie, duszności, pieczenie całego ciała. Po trzech miesiącach czekania do alergologa okazało się, że - niestety - jest strajk. Alergolog nie przyjmuje, kolejka została przełożona. Ulgi w nieszczęściu nie będzie.

Na pewno wielu, oczekujących w kolejce do specjalisty, takiej sytuacji doświadczyło. Kolejka w końcu nadeszła, a tu strajk. Czym sobie Ci chorzy na takie złe traktowanie zasłużyło? Swoją składkę na ZUS przecież płacili i płacą. Inne wcale niemałe podatki płacą. Niektórzy powiedzą: - Niech idą prywatnie. No tak, ale nie każdego na to stać. A z drugiej strony, już raz za leczenie zapłacili.

A tu przypadek. Zachorował minister zdrowia. Strajk, a mimo to, bez czekania na swoją kolejkę, został pomyślnie operowany. Czyżby prywatnie? Na pewno na taką operację było by Go stać. A może obiecał lekarzom znaczne podwyżki? Prawdopodobnie na zawsze zostanie to dla nas tajemnicą.

A może po takim przypadku coś się ruszy z reformą w służbie zdrowia i wszyscy będziemy zadowoleni? Może będziemy uważać ten przypadek (nieszczęśliwy) za szczęśliwy! Ale czy takie przypadki muszą się zdarzać, aby sprawy pilne zostały rozwiązywane?

A tak właściwie nie wiadomo, czy coś się w służbie zdrowia będzie dziać z pożytkiem dla zwykłych ludzi, nie ministrów? Nie wiadomo co musi się stać, aby zaszły zmiany w służbie zdrowia...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.