Facebook Google+ Twitter

Strajk lekarzy w Rzeszowie – jest porozumienie

Dramat pacjentów został przerwany. Oddziały chemioterapii i okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie znów pracują. Lekarze przedłużyli umowy do końca roku.

Strajk lekarzy oznaczał przerwę w leczeniu. Wielu pacjentów szpitali z Rzeszowa w ostatnich miesiącach przechodziło przez piekło.

W Rzeszowie znajduje się Podkarpackie Centrum Onkologii. Dla pacjentów tej placówki, czas jest szczególnie ważny, a protesty lekarzy stanowiły poważne utrudnienia w terapii. W rozmowach z onkologami uczestniczył prof. Marek Pawlicki, Konsultant Wojewódzki ds. Onkologii Klinicznej Województwa Podkarpackiego. Specjaliści oddziału chemioterapii podpisali umowy do końca roku.

Do porozumienia doszli też lekarze z okulistyki. Pacjentami oddziału byli dorośli i dzieci. W ostatnich dniach nie przyjmowano tam jednak nikogo. Odsyłano ich do szpitali w Krakowie, Lublinie i Warszawie.

Można już mówić o stabilizacji do końca 2007 r. Co potem? Kolejne umowy o pracę mają być podpisane, gdy znane będą warunki kontraktu z NFZ na przyszły rok.

Źródło: Nowiny24.pl, Radio Rzeszów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.