Facebook Google+ Twitter

Strajk MPK w Rzeszowie może sparaliżować miasto

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-02 12:19

Mieszkańcy Rzeszowa i okolicznych miejscowości mogą mieć dzisiaj problemy z dojazdem do pracy czy szkoły. Od północy nie kursują autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Tak ma być przez cały dzień.

I choć udział w strajku jest dobrowolny, a więc każdy z pracowników sam podejmuje decyzję, czy zrezygnuje dzisiaj z pracy, to jednak do tej pory żaden z autobusów nie wyjechał z zajezdni. A pracownicy MPK od północy gromadzą się przy bramie wjazdowej do firmy.

Protestujący chcą spotkać się z prezydentem. Skarżą się, że zarobki nie pozwalają im na utrzymanie rodzin.
Pracownicy MPK strajkują, a mieszkańcy mają problemy z dojazdem do pracy. Wiele osób na przystanku dowiedziało się, że dzisiaj autobusy nie wyjadą w trasę . Na przystankach nie było też żadnych informacji o tym, że autobusy nie będą kursować. Nie uruchomiono też komunikacji zastępczej.

Średnia płaca w MPK to 2800 brutto. Związkowcy od kilku miesięcy domagają sie dwudziestoprocentowych podwyżek. Zarząd firmy, podczas ostatniego spotkania zaproponował 6 proc. od czerwca lub lipca, ale na to nie przystali związkowcy. Jeżeli dzisiaj i w kolejnych dniach nie rozpoczną się kolejne negocjacje, pracownicy MPK zapowiadają, że za tydzień rozpoczną strajk ciągły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.06.2008 13:17

Chciałabym zapytać czy ten protest jest konieczny aż na taką skale... średnia wynagrodzenia w mpk wynosi 2800zł
protestujący skarżą sie, że jest to za mało aby utrzymać rodzinę, wg. mnie prawda jest taka, że nie jeden w Rzeszowie chciałby dostawać taką stawkę , zarobki w tym mieście niestety są bardzo małe, niektórzy pracują równie ciężko za jedyne 800-1000zł miesięcznie, w tym mają do utrzymania siebie i rodzinę... Dlatego nie przemawia do mnie ten argument strajkujących. Dodatkowo dochodzi fakt, że niestety nikt nie zadbał o komunikacje zastępczą, skoro już strajk jest nieunikniony, to można sie postarać o lepszą organizację aby nie utrudniać życia mieszkańcom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.