Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26689 miejsce

Strajk na poczcie nie zwalnia z obowiązku regulowania opłat i zadłużeń

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-11-24 22:09

Klienci banków, sieci komórkowych, gazowni czy elektrowni powinni zainteresować się swoimi rachunkami. Znacząca część tych usługodawców dostarcza nam je bowiem za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Strajk listonoszy nie zwalnia nas z obowiązku zapłaty swoich zobowiązań, twierdzą eksperci i dodają, że potem swoich praw można dochodzić przed sądem.

Strajkujący pocztowcy, fot. Marcin Osman/SPGWNajwiększe koszty wynikające z opóźnienia mogą nam grozić w przypadku zobowiązań wobec banków. Nie należy się spodziewać, że banki przymkną oko na spłatę kredytów czy długów na kartach kredytowych. - Zobowiązania klientów są zobowiązaniami określonymi w umowach kredytowych, więc wszystko, łącznie z terminami, jest tam określone. Inaczej jest z kartami kredytowymi. W tym przypadku klienci powinni dowiedzieć się w siedzibie banku - za pośrednictwem internetu czy telefonicznie - o swojej sytuacji - mówi Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich.

Brak rachunku telefonicznego również nie oznacza braku konieczności jego uiszczenia, chociaż w tym przypadku każda z sieci telefonicznych podchodzi do sprawy inaczej. Warto więc zainteresować się swoją sytuacją. Operatorzy zapewniają jednak, że na razie nie ma problemu niezapłaconych faktur.

- Cały czas jesteśmy w kontakcie z Pocztą Polską i monitorujemy sytuację. Nie mamy na razie licznych sygnałów od naszych klientów, że faktury nie docierają na czas. Jeśli taki sygnał się pojawi, najpierw zapytamy Pocztę Polską, co się stało. Na pewno nie może być tak, że klient zostanie obciążony kosztami strajku. Każdy, kto czuje się zaniepokojony sytuacją, może zawsze skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta, gdzie uzyska wszelkie niezbędne informacje na temat faktury - mówi Marcin Gruszka z biura prasowego operatora telefonii komórkowej Orange.

- Problemu z rachunkami jeszcze nie ma. Strajk na szczęście trwa zbyt krótko, by taki powstał. My wysyłamy swoje rachunki z dużym wyprzedzeniem. Jesteśmy na razie spokojni. Gdy zaistnieje potrzeba, zarząd podejmie decyzję, co dalej. Z pewnością nie będziemy podchodzić zbyt restrykcyjnie do klientów - powiedział nam Włodzimierz Kleniewski z Mazowieckiej Spółki Gazownictwa.

fot. Grzegorz Gałasiński/Dziennik Łódzki Tymczasem Poczta Polska ma nadzieję, że w poniedziałek sytuacja wróci do normy i rozmowy przyniosą skutek. - Na pewno jakieś opóźnienia w dostarczaniu korespondencji się pojawią. Nie będzie to dotyczyło wszystkich województw. Wierzymy, że te opóźnienia nie będą wpływały na terminowość dokonywania opłat - powiedziała Maria Banach z biura prasowego Poczty.

- Jeśli chodzi o rachunki, których się spodziewamy, zalecamy klientom, by zainteresowali się swoimi płatnościami i mimo braku faktur opłacali rachunki. W innej sytuacji znajdą się ci, którzy na skutek jakichś okoliczności otrzymali z opóźnieniem rachunek, którego się nie spodziewali. Wtedy każda taka skarga powinna być rozpatrywana indywidualnie - powiedziała nam Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Dodała też, że w prawie regulującym postępowanie Poczty nie ma przypadku ponoszenia przez nią odpowiedzialności za przesyłki niedoręczone z powodu strajku.

AR (APP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.