Facebook Google+ Twitter

Strajk największej szkockiej rafineriii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-25 11:09

W związku z rozpoczynającym się w niedzielę strajkiem pracowników największej szkockiej rafinerii na brytyjskich stacjach benzynowych ustawiają się długie kolejki samochodów. Planowana akcja protestacyjna spowodowała stopniowe wygaszaniem produkcji.

Rafineria Grangemouth przerabia dziennie 210 tysięcy baryłek ropy i zaopatruje w paliwa całą Szkocję i sporą część Anglii a ponowne uruchomienie produkcji potrwa co najmniej 4 tygodnie. Nic więc dziwnego, że kierowcy i przedsiębiorstwa transportowe pospiesznie robią zapasy licząc się z przedłużeniem strajku. Rząd zapewnia, że nie ma powodów do paniki. Minister do spraw przemysłu John Hutton zapewnił, że paliwa nie zabraknie.

Mimo tych zapewnień liniom lotniczym obsługującym lotniska w Glasgow i Edynburgu zalecono tankowanie samolotów poza Wielką Brytanią. Zaczyna też brakować paliwa na wiejskich stacjach benzynowych. Eksperci szacują, że wstrzymanie produkcji w rafinerii Grangemouth przyniesie gospodarce straty w wysokości 50 milionów funtów dziennie.

R.Brzeski/iar/lm/magis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.