Facebook Google+ Twitter

Strajk nauczycieli w czasie matur?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-01-22 07:38

Większość nauczycieli z naszego województwa, zrzeszonych w ZNP, opowiada się za zorganizowaniem strajku ostrzegawczego w szkołach. Oficjalne wyniki referendum będą znane pod koniec stycznia, ale z raportów, jakie wpływają już do oddziałów związku, wynika, że poparcie dla strajku jest znaczne.

fot. Agnieszka Łuczakowska, DZ- Szkoły, które podsumowały wyniki referendum, deklarują nawet 90-procentowe poparcie naszej akcji - twierdzi Marek Ćwiek, prezes łódzkiego okręgu ZNP. ZNP nie rezygnuje z możliwości przeprowadzenia strajku ostrzegawczego, mimo że Senacka Komisja Gospodarki Narodowej przegłosowała 5-procentowe podwyżki dla nauczycieli. - Nie wiemy, jak deklarowane 5 procent przełoży się na wzrost płac - mówi Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Zarządu Głównego ZNP.

- Może się okazać, że dodatkowe pieniądze nie będą przeznaczone bezpośrednio na podwyżki, ale na przykład na subwencje oświatowe. Na początku swojej kadencji minister Giertych zapowiedział podwyżki dla nauczycieli w wysokości 5-7 procent. Chcemy, żeby się z tego wywiązał.

Niewykluczone, że strajk ostrzegawczy, jeśli dojdzie do skutku, odbędzie się w maju, podczas matur. Zdaniem władz ZNP, takie utrudnienia w czasie egzaminu dojrzałości mają spowodować zwrócenie uwagi polityków na problemy środowiska oświatowego.
(masz) - Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.