Facebook Google+ Twitter

Strajk pilotów w Niemczech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 12:11

Z powodu strajku pilotów należących do Lufthansy linii lotniczych CityLine zostanie dziś odwołanych 360 lotów. Protest pilotów, rozpoczęty o północy, potrwa do jutra w południe.

Do 36-godzinnego strajku wezwał pilotów związek zawodowy Cockpit, reprezentujący ich w sporze płacowym z pracodawcą. Piloci domagają się podwyżek płac i odrzucają ostatnią propozycję dyrekcji CityLine, która zaoferowała im 5,5-procentową podwyżkę i jednorazową premię.

Strajk objął lotniska obsługiwane przez CityLine, między innymi we Frankfurcie, Monachium, Hamburgu, a także port lotniczy Berlin-Tegel. Samoloty CityLine latają przede wszystkim na mniej popularnych trasach w Niemczech i Europie. Lufthansa zapowiada, że będzie starała się zapewnić pasażerom zastępcze loty lub połączenia kolejowe.
To już trzeci strajk pilotów zorganizowany przez związek zawodowy Cockpit w ostatnim czasie. W dwóch poprzednich, w których w lipcu uczestniczyli też piloci innych linii należących do Lufthansy - Eurowings, odwołano w sumie ponad 1500 lotów.

Osobny spór płacowy pracowników personelu pokładowego i naziemnego Lufthansy doprowadził do strajku w ubiegłym tygodniu. Obecnie głosują oni w referendum, czy zaakceptować wynegocjowane przez związki zawodowe porozumienie z dyrekcją Lufthansy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.