Facebook Google+ Twitter

Strajk pracowników Lufthansy coraz groźniejszy dla podróżnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-28 17:36

Rozpoczęty o północy strajk pracowników linii lotniczych Lufthansa nie spowodował większych zakłóceń na niemieckich lotniskach. Jednak poważniejszych utrudnień można się spodziewać w najbliższych dniach.

Do wczesnych godzin popołudniowych samoloty Lufthansy normalnie startowały i lądowały na niemieckich lotniskach. W najgorszych wypadkach odnotowano jedynie niewielkie spóźnienia.

Skutków protestu nie odczuli jak dotąd pasażerowie na lotniskach we Frankfurcie nad Menem i Hamburgu. Tam reprezentujący personel Lufthansy związek zawodowy Verdi wezwał do strajku wszystkich pracowników. Na innych lotniskach strajkują przedstawiciele poszczególnych sektorów - pracownicy pionu odpraw, technicy bądź zaopatrzeniowcy.

Według informacji związkowców, do strajku przystąpiło do tej pory ponad 4 tysiące osób. Ale będą przyłączać się do niego pracownicy kolejnych zmian. Organizatorzy protestu zapowiadają, że jego skutki najbardziej odczuwalne będą w kolejnych dniach, a pod koniec tygodnia ruch lotniczy ma być „marginalny".

Przedstawiciele Lufthansy zapewniają że są przygotowani na taką ewentualność. Pasażerom, których loty zostaną odwołane, będą proponowane połączenia zastępcze, na terenie Niemiec - także kolejowe.

Obie strony przygotowują się na długi strajk, który może potrwać nawet kilka tygodni. Dyrekcja Lufthansy wezwała związkowców do podjęcia negocjacji. Ci ostatni zapowiadają jednak, że będzie to możliwe tylko, jeśli pracodawca przedstawi im dużo korzystniejszą niż dotąd propozycję płacową, a to Lufthansa wyklucza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.