Facebook Google+ Twitter

Strajk pracowników Lufthansy. Odwołano 1,2 tys. lotów

Od północy trwa 24-godzinny strajk personelu pokładowego Lufthansy. Odwołanych zostało 1200 połączeń. Nie odbędą się loty m.in. z Frankfurtu do Warszawy.

 / Fot. Lasse Fuss, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lufthansa_B737_D-ABXM.jpg Związkowcy rozszerzyli akcje protestacyjną na cały kraj. Wcześniejsze protesty w wybranych niemieckich miastach nie przyniosły spodziewanych rezultatów. W nocy nie odbyły się żadne loty. Strajk sparaliżował największe niemieckie lotniska.

Związkowcy personelu pokładowego domagają się o 5. proc. wyższych wynagrodzeń. Sprzeciwiają się także planom oszczędnościowym przewoźnika. Negocjacje trwają od ponad roku. Kierownictwo Lufthansy zaproponowało podwyżkę o 3,5 proc. i kontrakty terminowe, na co druga strona się nie zgodziła.

""Lufthansa odwołała w piątek rejsy z Frankfurtu do Warszawy o godz. 9.05, 15.55 oraz o godz. 18.45" - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik lotniska Chopina, Przemysław Przybylski. Dodał, że automatycznie odwołano także loty powrotne - z Warszawy do Frankfurtu z godz. 9.50, 16.55 i z godz. 19.25. Informacje o pozostałych odwołanych rejsach można sprawdzić na stronie internetowej Lufthansy.

Lufthansa to największy niemiecki przewoźnik lotniczy. Dysponuje ponad 300. samolotami. Na rynku działa od 1953 roku.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.