Facebook Google+ Twitter

Strajk w Air France. Polskich pasażerów czekają utrudnienia

Rozpoczął się czterodniowy strajk personalu pokładowego Air France. Z tego powodu dziś i jutro odwołane będą co najmniej cztery loty z Warszawy do Paryża.

Air France to jedna z największych linii lotniczych świata, która obsługuje połączenia na wszystkie kontynenty. / Fot. Philippe Noret, Creative Commons 2.5 Z powodu strajku odwołany został dzisiejszy lot do Paryża z godziny 16. Z Paryża do Warszawy nie wystartuje samolot o 19.05. Również jutro wszyscy, którzy mieli lecieć do Francji samolotem o 15.40 lub wracać do Warszawy o 18.55 będą musieli zmienić plany. Niewykluczone jest, że inne rejsy również zostaną odwołane. Podróżni przed udaniem się na lotnisko, proszeni są o sprawdzenie czy ich lot się odbędzie. Możliwe są również opóźnienia.

Personel pokładowy protestuje przeciwko planom oszczędności w Air France - podaje RMF24.pl Sprzeciwiają się również ustawie, która zdaniem związkowców ogranicza ich prawa do strajku. Projekt zakłada, że strajkujący mają obowiązek zadeklarować indywidualny udział w strajku z 48-godzinnym wyprzedzeniem. Zgodnie z nim informacje o prognozowanym ruchu podczas strajku muszą być przekazane firmom z 24-godzinnym wyprzedzeniem.

Linie lotnicze Air France są częścią holdingu Air France-KLM. To jedna z największych linii lotniczych świata, która obsługuje połączenia na wszystkie kontynenty. Jej flota składa się z około 250 samolotów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.