Facebook Google+ Twitter

Strajk w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki mówią: dość!

Pielęgniarki z największego szpitala dziecięcego nie chcą dłużej czekać na obiecaną podwyżkę płac i zdesperowane zapowiedziały, że we wtorek bm. nie podejmą swoich codziennych obowiązków. Sytuacja jest bardzo poważna.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiNa internetowej stronie Ministerstwa Zdrowia ani śladu o proteście białego personelu. Jest za to informacja:

„11.05 br. z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych Minister Zdrowia spotkał się z przedstawicielami tych grup zawodowych.

Minister Konstanty Radziwiłł wraz z wiceministrem Markiem Tombarkiewiczem oraz dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych Beatą Cholewką złożył pielęgniarkom i położnym życzenia i podziękował za ich dotychczasową pracę.

Podczas spotkania dyskutowano o aktualnych problemach i działaniach Ministerstwa na rzecz pracowników ochrony zdrowia. Minister wyraził nadzieję na współpracę ze środowiskiem pielęgniarek i położnych w atmosferze porozumienia i dialogu.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiMinister zwrócił uwagę na aktualne problemy i działania związane ze środowiskiem pielęgniarek i położnych: niedobór kadr, organizacja kursów pozwalających zdobyć niezbędne kwalifikacje w związku z wprowadzeniem możliwości wystawiania recept, konsultowanie z przedstawicielami pielęgniarek i położnych założeń projektów zmian w systemie ochrony zdrowia”.

A oto strona Centrum Zdrowia Dziecka:

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej 2016-05-12

"Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej
serdeczne życzenia zdrowia, satysfakcji z pracy, sukcesów
zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym
wraz z podziękowaniem
za codzienny wysiłek i trud w opiece nad chorymi dziećmi

Składa Dyrekcja IPCZD oraz współpracownicy".

„Szanowni Państwo,
W związku z możliwością wystąpienia w naszym Instytucie strajku w dniu jutrzejszym pacjenci, którzy mają zaplanowane przyjęcie do szpitala są proszeni o uzyskanie potwierdzenia telefonicznego przyjęcia. Poradnie będą działały bez zmian.”

 / Fot. Jerzy KirzyńskiStrajk rozpocznie się 24 maja o godz. 7 rano. Pielęgniarki odejdą od łóżek małych pacjentów. Nie odbędą się zaplanowane badania diagnostyczne i operacje.

Na godzinę 9.00 zapowiedziano negocjacje przedstawicielek Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.