Facebook Google+ Twitter

Strajk... w filharmonii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-06 22:36

Muzycy lubelskiej filharmonii zapowiadają, że nie wystąpią podczas jutrzejszego koncertu. To protest w sprawie niskich zarobków.

Dziś urząd marszałkowski poinformował, że dotacja dla wojewódzkich samorządowych instytucji kultury wzrośnie o prawie pół miliona złotych. Najwięcej, 250 tysięcy złotych trafi do Filharmonii Lubelskiej. Muzycy twierdzą, że to stanowczo za mało i w proteście odwołują zaplanowany na jutro koncert. Zaproszony pianista wystąpi z recitalem, bez udziału muzyków.

Uchwałę w sprawie zwiększenia dotacji podjął zarząd województwa, między innymi po ostatnim proteście muzyków filharmonii. Poza tą instytucją, 140 tysięcy złotych dostanie Muzeum Wsi Lubelskiej, a 100 tysięcy złotych Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. - To pieniądze przeznaczone na wynagrodzenie pracowników - potwierdza rzeczniczka marszałka Dorota Goluch.

W maju muzycy filharmonii zapowiadali wzięcie urlopów na żądanie w dniu koncertu poświęconego pamięci powstania w Getcie Warszawskim. Odwołali protest po spotkaniu z marszałkiem województwa, który obiecał dofinansowanie. Dzisiejsze decyzje nie zadowalają protestujących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Żył z muzyki, umarł z głodu..." Mają rację w sumie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.