Facebook Google+ Twitter

Strajk w Lufthansie. Odwołane loty z i do Niemiec

W czwartek 21 marca odbędzie się strajk ostrzegawczy personelu pokładowego Lufthansy. W związku z tym PLL LOT odwołały 14 lotów do Niemiec. Nie odbędą się również loty realizowane przez Lufthansę do Polski.

Lufthansa to największy niemiecki przewoźnik lotniczy. / Fot. Creatie Commons 2.5 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Airbus-A300B4-605R-D-AIAW.jpg Odwołane rejsy miały odbyć się do Monachium, Frankfurtu i Duesseldorfu. Z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie z Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz Wrocławia do Frankfurtu. To samo dotyczy rejsów z Warszawy i Wrocławia do Monachium oraz z Poznania do Monachium i z Monachium do Katowic.

"Jednocześnie zapewniamy, że pasażerowie anulowanych rejsów zostaną powiadomieni o proponowanych alternatywnych rozwiązaniach. Informacje o zmianach w rozkładzie lotów mogą uzyskać w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach" - mówił w rozmowie z TVN24.pl rzecznik PLL LOT Marek Kłuciński.

Strajk ma potrwać w czwartek od 5 rano do 12. Problem z odwołanymi lotami może dotknąć nawet ok. 50 tys. pasażerów. Jak poinformował związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi, strajki ostrzegawcze mają odbyć się we Frankfurcie nad Menem, Berlinie i Hamburgu. W Monachium, Duesseldorfie oraz Kolonii odbędą się akcje solidarnościowe. Związkowcy domagają się podwyżki płac o 5,2 proc. i zapewnienia im ochrony przed zwolnieniami. Zarząd linii proponuje natomiast, aby pracownicy wnieśli swój wkład w poprawę rentowności firmy.

Lufthansa to największy niemiecki przewoźnik lotniczy. Posiada ponad 300 samolotów i wykonuje operacje lotnicze na 200 trasach.

Zarejestruj się i napisz artykuł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.