Facebook Google+ Twitter

Strajk w Przewozach Regionalnych. 17 sierpnia pociągi nie pojadą

Na środę 17 sierpnia zaplanowany jest strajk pracowników Przewozów Regionalnych w całej Polsce. Stanie 2700 pociągów. Turystów czekają więc duże utrudnienia komunikacyjne.

 / Fot. MOs810/CC BY-SA 3.0Pracownicy Przewozów Regionalnych walczą o podwyżki. Domagają się pensji wyższych o 280 zł, które mają być wypłacone w dwóch ratach - pierwsza od 1 sierpnia, druga od stycznia przyszłego roku.

Jak podaje PAP, w swojej ostatniej propozycji zarząd Przewozów Regionalnych zaproponował 280 złotych podwyżki - czyli tyle, ile chcieli związkowcy. Jednak domagali się oni takiej podwyżki w dwóch ratach - 120 zł od sierpnia br. - na co PR się już zgodziło - oraz w drugiej racie, najpóźniej do lipca 2012 r.

Na środę 17 sierpnia zaplanowany jest strajk pracowników. Wszyscy podróżujący Przewozami Regionalnymi, muszą zorganizować sobie inny środek transportu. Część pasażerów będzie mogła skorzystać z usług pociągów TLK oraz PKP Intercity.

Rozmowy ze związkowcami toczą się w Ministerstwie Infrastruktury. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, kolejnego strajku możemy spodziewać się 24 sierpnia.

Przewozy Regionalne zwracają całość kwoty, wydanej na bilet jednorazowy na 17 sierpnia. W przypadku biletów okresowych, na zwrot części pieniędzy trzeba poczekać do końca miesiąca.

Źródło:
Hej.rzeszow.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czytelnik
  • Czytelnik
  • 17.08.2011 11:09

@ Ewo, a nie zastanawia cię skąd Drogie Państwo bierze pieniądze na średnią krajową 3033 zł????
Kto i jak je "wypracowuje"?
A może m.in i ty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ten strajk coś zmieni....... I czy naprawdę Ci ludzie dostaną pieniadze...?
A tak z drugiej storny to skąd nasze Drogie Państwo weżmie tyle pieniędzy skoro ciągle się mówi o ogromnej dziurze w budżecie?....

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 17.08.2011 06:56

@ mieczysław proszę o precyzyjne określenie co rozkrada rząd ? Kto jest gnębiony ? Do roboty uczciwej - PRL się skończył. Przed wyborami każdy chce wyrwać z budżetu kase ,szkoda ,że kosztem pasażerów. Choć widzę ,że świetnie sobie radzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ddlk
  • ddlk
  • 16.08.2011 22:17

W takim razie czy SKM jeżdżą? Przecież są One ZTM..

Komentarz został ukrytyrozwiń
groszek
  • groszek
  • 16.08.2011 20:26

Czy to oznacza ,że WKD też nie będzie jeździło?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mieczyslaw
  • mieczyslaw
  • 16.08.2011 18:40

w jakim kraju żyjemy żeby rząd pozwolił gnębić pracownika przecież należałoby wrócić do rzeczywistości gdzie setki spółek KOlesi rozkrada majątek narodowy nie ponosząc za ta to odpowiedzialności a tylko profity należne robotnikom PRECZ Z TAKIMI RZĄDAMI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.