Facebook Google+ Twitter

Strajkowy sweter Wałęsy trafi do muzeum

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2008-08-25 08:06

Od wczoraj jesteśmy o krok bliżej do stworzenia w Gdańsku Muzeum Solidarności. Europejskie Centrum Solidarności rozstrzygnęło konkurs na koncepcję scenariusza stałej wystawy w przyszłej siedzibie ECS.

Sąd konkursowy, któremu przewodniczył mecenas Jacek Taylor, za najlepszą spośród czterech nadesłanych ofert uznało koncepcję opracowaną przez warszawską firmę Media Kontakt.

- Ta koncepcja bardzo dobrze nazywa cele przyszłej wystawy - zachwalał opracowanie członek konkursowego sądu Zbigniew Gluza z Ośrodka Karta. - Dobrze jest też w niej przedstawiona relacja między wydarzeniami lat 1970-1989 w kraju i za granicą. Ta wizja będzie działała i na emocje, i na wyobraźnię.

- Bardzo podoba mi się w niej - dodał historyk prof. Andrzej Paczkowski - że rozpoczyna przedstawianie wydarzeń od Sierpnia 1980 roku, a potem dopiero powraca do wcześniejszych wydarzeń. - Specjalną przestrzeń w tej koncepcji przyznano niezależnemu obiegowi kultury - zwracał uwagę Arkadiusz Rybicki, uczestnik Sierpnia, poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister kultury.

- Bardzo ciekawy był w tej koncepcji - mówił mecenas Jacek Taylor - pomysł wirtualnego świadka historii, oprowadzającego po wystawie.

W ramach trwającego od 14 sierpnia Festiwalu Solidarności ECS w najbliższym czasie prowadzić będzie publiczną zbiórkę patriotycznych pamiątek. Lech Wałęsa obiecał już m.in. sweter, w którym strajkował w 1980 roku.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 12.06.2011 12:31

A śliwkę robaczywkę też da do muzeum? Bo to jego największy dorobek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściciel też powinien tam trafić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.