Facebook Google+ Twitter

Strajkowy sweter Wałęsy trafi do muzeum

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2008-08-25 08:06

Od wczoraj jesteśmy o krok bliżej do stworzenia w Gdańsku Muzeum Solidarności. Europejskie Centrum Solidarności rozstrzygnęło konkurs na koncepcję scenariusza stałej wystawy w przyszłej siedzibie ECS.

Sąd konkursowy, któremu przewodniczył mecenas Jacek Taylor, za najlepszą spośród czterech nadesłanych ofert uznało koncepcję opracowaną przez warszawską firmę Media Kontakt.

- Ta koncepcja bardzo dobrze nazywa cele przyszłej wystawy - zachwalał opracowanie członek konkursowego sądu Zbigniew Gluza z Ośrodka Karta. - Dobrze jest też w niej przedstawiona relacja między wydarzeniami lat 1970-1989 w kraju i za granicą. Ta wizja będzie działała i na emocje, i na wyobraźnię.

- Bardzo podoba mi się w niej - dodał historyk prof. Andrzej Paczkowski - że rozpoczyna przedstawianie wydarzeń od Sierpnia 1980 roku, a potem dopiero powraca do wcześniejszych wydarzeń. - Specjalną przestrzeń w tej koncepcji przyznano niezależnemu obiegowi kultury - zwracał uwagę Arkadiusz Rybicki, uczestnik Sierpnia, poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister kultury.

- Bardzo ciekawy był w tej koncepcji - mówił mecenas Jacek Taylor - pomysł wirtualnego świadka historii, oprowadzającego po wystawie.

W ramach trwającego od 14 sierpnia Festiwalu Solidarności ECS w najbliższym czasie prowadzić będzie publiczną zbiórkę patriotycznych pamiątek. Lech Wałęsa obiecał już m.in. sweter, w którym strajkował w 1980 roku.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 12.06.2011 12:31

A śliwkę robaczywkę też da do muzeum? Bo to jego największy dorobek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściciel też powinien tam trafić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.