Facebook Google+ Twitter

Strajku listonoszy na razie nie będzie

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-09-28 10:11

Poczta Polska ogłosiła przetarg na dostarczanie ulotek i druków bezadresowych przez prywatne firmy. Dzięki temu oddala się widmo kolejnego strajku na poczcie.

Porozumienie między strajkującymi listonoszami i dyrekcją poczty podpisano dokładnie rok temu. Od tego czasu listonosze dostali dwie podwyżki płac, a teraz poczta wykonuje kolejne z postulatów listonoszy.

- Jednym z nich było odciążenie listonoszy i zlecenie roznoszenia ulotek firmom zewnętrznym - wyjaśnia Jacek Drążek z Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność“ Poczty Polskiej w Gdańsku. - Kolejne to podwyżki płac i powrót do starych struktur organizacyjnych. Teraz w firmie jest za dużo dyrektorów i prezesów.

Listonosze dostali w tym miesiącu podwyżkę o 105 złotych brutto. To druga podwyżka w tym roku, łącznie ich zarobki wzrosły o 185 złotych. To zdaniem związkowców wciąż za mało.

- Też mamy tego świadomość - przyznaje Jacek Przyborski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej w Gdańsku. - Będziemy podnosić pensje w kolejnych latach. Podwyżki i wyprowadzenie na zewnątrz roznoszenia ulotek były głównymi postulatami strajkujących listonoszy. Na razie wszystkie postulaty spełniliśmy i strajk na poczcie nam nie grozi.
M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.