Facebook Google+ Twitter

Strajkują pracownicy komunalni w Wlk. Brytanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 09:34

Pracownicy komunalni w Anglii, Walii i Irlandii Północnej rozpoczynają dziś 48-godzinny strajk ostrzegawczy. Protest ma charakter płacowy.

Pracownicy komunalni domagają się 6-procentowej podwyżki płac, czyli ponad dwa razy większej niż zaoferowana. Dokładnie nie wiadomo, ilu pracowników komunalnych nie stawi się do pracy. Według związków zawodowych, strajkować będzie co drugi pracownik, zaś zgodnie z przewidywaniami stowarzyszenia samorządów lokalnych, co czwarty, czyli ponad 300 tysięcy.

W tysiącach szkół i przedszkoli zajęcia będą zawieszone, w wielu miastach nikt nie wywiezie śmieci i niczego się nie załatwi w biurach administracji lokalnej.

Strajk pracowników komunalnych nakłada się na rozłożony na 10 dni protest pracowników służb państwowych. Strajkować będą między innymi egzaminatorzy na prawo jazdy, pracownicy służby paszportowej, MSW, a nawet Straż Wybrzeża. Oni również uważają, że oferowana przez rząd podwyżka o niecałe 2,5 procenta nie pokrywa nawet inflacji, która sięga już 4 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.