Facebook Google+ Twitter

Strajkują warszawscy taksówkarze. Rano wzmogli korki w centrum

W dzień bez samochodu kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie po stolicy autem, powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu. Wszystko przez taksówkarzy, którzy rozpoczęli o godz. 8.00 protest przeciwko decyzjom władz miasta. Kierowcy taksówek domagają się podwyżek cen za swoje usługi.

Sonda

Popierasz strajk taksówkarzy?

 / Fot. PolskapresseProtest taksówkarzy rozpocznie się o godz. 8 i potrwa do godz. 12. Kolumny taksówek wyruszą na ulice z kilku punktów i skierują się w stronę Pałacu Kultury i Nauki.

Jak donosi portal TVN Warszawa zaplanowane trasy to:
- z ulicy Stalowej i przejazd przez: Al. Solidarności, Pl. Bankowy oraz Marszałkowską;
- z ulicy Jubilerskiej 1/3 i przejazd przez: Ostrobramską, Trasę Łazienkowską, Waryńskiego, Pl. Konstytucji, Marszałkowską i Al. Jerozolimskie;
- z ulicy Puławskiej (parking C.H. Ursynów) i przejazd: Puławską, Al. Niepodległości, Chałubińskiego oraz Al. Jerozolimskimi;
- z Al. Krakowskiej i przejazd przez: Al. Krakowską i Grójecką;
- z ulicy Powązkowskiej (parking przy stacji Orlen) i przejazd przez: Powązkowską, Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskie.

Czytaj też: Taksówkarze czekają na zmiany stawek i zapowiadają "przejazd gwiaździsty"


Taksówkarze domagają się podwyżek, m.in. stawki początkowej z 6 do 10 złotych. Argumentują, że kwota ta nie była zmieniana od lat. Ich zdaniem obowiązująca stawka nie zawsze pokrywa koszt podstawienia auta. Z tym argumentem nie zgadzają się jednak władze stolicy. Taksówkarze planują przekazanie przewodniczącej Rady Warszawy petycji z podpisami w sprawie wspomnianych podwyżek.

Jak mówi w rozmowie z TVN Warszawa Artur Oporski z inicjatywy Porozumienie Warszawskich Taksówkarzy, w proteście weźmie udział około 500 taksówkarzy. Dodaje, że strajk specjalnie zorganizowano w Dzień Bez Samochodu z myślą, że wielu warszawiaków zrezygnuje z podróżowania samochodami na rzecz komunikacji publicznej.

Warto przypomnieć, że 22 września, w związku z dniem bez samochodu, przejazd transportem publicznym jest bezpłatny dla kierowców, którzy będą mieli przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.