Facebook Google+ Twitter

Strasburg: 60. rocznica powstania Rady Europy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 19:58

W Strasburgu odbywają się uroczystości z okazji 60. rocznicy powstania Rady Europy - najstarszej europejskiej organizacji. Należy do niej obecnie 47 państw europejskich, czyli wszystkie poza Białorusią.

Jak podkreślił szef Zgromadzenia Parlamentarnego Louis Maria de Puig, Organizacja jest „sumieniem Europy". Jest największą i najstarszą organizacją, która stara się rozwiązywać problemy nurtujące Europę. Walka z dyskryminacją, ksenofobią, narkomanią i zorganizowaną przestępczością to jedynie część spraw, którymi zajmuje się Organizacja. Praw ośmiuset tysięcy obywateli broni Europejski Trybunał Praw Człowieka, działający pod auspicjami Rady.

W Pałacu Kongresów w Strasburgu odbędą się jubileuszowe uroczystości. Przewidziano wystąpienie specjalnych gości Michaiła Gorbaczowa, Jose Manuela Barroso oraz prezydenta Słowenii Danilo Turka. Po raz pierwszy gospodarzem będzie nowo wybrany sekretarz generalny Rady Europy Thornbjorn Jaglad. W programie koncertu przewidziano występ Orkiestry Filharmonii Strasburskiej i połączonych chórów, które wykonają dwie symfonie Gustawa Mahlera. Wystąpi także zwycięzca tegorocznego konkursu Eurowizji, Norweg Alexander Rybak.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.