Facebook Google+ Twitter

Strasburg: Jose Barroso przedstawił plan działań na najbliższych 5 lat

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-15 16:54

Szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, który zabiega o reelekcję, przedstawił w Strasburgu plan działań na najbliższych 5 lat, ale nie przekonał do siebie przeciwników politycznych. Nie udało mu się to mimo, że program napisał tak, by zadowolić wszystkie grupy polityczne.

Jose Barroso mówił o skutecznej walce z kryzysem i o poprawie sytuacji na rynku pracy. Podkreślał konieczność poszanowania praw socjalnych i pracowniczych, zapewniał o planach utworzenia ścisłego nadzoru nad rynkami finansowymi. Poinformował też o utworzeniu stanowiska komisarza odpowiedzialnego za prawa człowieka, oraz kwestie imigracyjne, obiecywał również współpracę z Parlamentem.

To wszystko za późno - komentował szef socjalistów Martin Schulz. Zarzucił on szefowi Komisji, że przez 5 lat był na usługach rządów i z jego dotychczasowych dokonań wynika, że nie zasługuje na poparcie socjalistów.

Jak można się było spodziewać debatę ożywił szef Zielonych, który wyśmiał ambitne plany Jose Barroso. - Mówił Pan jak prezydent Obama - tak możemy - kontynuował Daniel Cohn-Bendit, według którego szef Komisji nie będzie miał odwagi, by wszystkie plany zrealizować.

Na poparcie Zielonych Jose Barroso oczywiście nie może liczyć. Poprze go natomiast rodzima grupa chadecka, a także konserwatyści, oraz warunkowo liberałowie. Głosowanie w tej sprawie już jutro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.