Facebook Google+ Twitter

Strasburg: Nasze pieniądze nie będą służyć do ratowania banków

Pieniądze podatników nie będą używane do ratowania banków. Taką decyzję podjęli posłowie podczas głosowania w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

- Unia Bankowa jest przedsięwzięciem niemal historycznym. W mojej opinii praca nad tym projektem była prowadzona bez Parlament Europejski w Strasburgu / Fot. Paweł Kiliańskizarzutu. Pięć energicznych kobiet oraz jeden mężczyzna pokazali, jak należy współpracować, żeby uzyskiwać takie efekty - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Martin Schulz.

Banki będą musiały stworzyć specjalne fundusze rezerwowe. Nowe przepisy sprawią, że udziałowcy i właściciele pierwsi poniosą stratę w razie niepowodzeń. To pozwoli na ochronę pieniędzy podatników. Jeżeli dany bank wpadnie w kłopoty finansowe, a udziałowcy nie będą w stanie sprostać wydatkom, wtedy wierzyciele sięgną po fundusz rezerwowy. Dzięki tej decyzji do naszych kieszeni będzie się sięgać w ostateczności.

- Chciałabym podziękować wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu obu dokumentów. Jestem bardzo szczęśliwa za to, że utrzymaliśmy europejski system finansowy. Byliśmy w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązania i równowagę. Jest to krok do przodu w sprawie stabilizacji finansowej Europy. To dobry znak na przyszłość - powiedziała Danuta Hubner.

Parlament Europejski zajął się także uaktualnieniem systemu gwarancji depozytów do 100 tys. euro. Jest to kolejny element budowy Unii Bankowej.

Głosowanie nad projektem miało miejsce we wtorek, 15 kwietnia 2014 o godz. 12.15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A kiedy w Polsce przestaną działać tak zwane parabanki? Na razie nic nic im nie grazi a interes kwitnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.