Facebook Google+ Twitter

Strasburg: Polska skazana sześciokrotnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 17:16

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu sześciokrotnie skazał Polskę za naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Skargi dotyczą opieszałej pracy polskich sądów, prawa do dysponowania własnością, zbyt długiego przetrzymywania w areszcie oraz prawa do życia rodzinnego. Skarb Państwa będzie musiał wypłacić skarżącym w sumie ponad 20 tysięcy euro zadośćuczynienia i zwrócić koszty sądowe.

Mieszkanka Poznania złożyła skargę o złe wyciszenie systemu wodno-kanalizacyjnego w domu przylegającym do jej nieruchomości. Poznańskie sądy i władze administracyjne potrzebowały aż 14 lat na wydanie ostatecznego wyroku. Trybunał przyznał skarżącej 6 tysięcy euro zadośćuczynienia.

Ponad 5 tysięcy euro otrzyma mieszkaniec Krakowa, który 8 lat dochodził od Biura Emerytur Wojskowych wypłacenia zaległych za trzy lata świadczeń. Trybunał stwierdził nie tylko naruszenie artykułu gwarantującego obywatelom przeprowadzenie procesu w rozsądnym czasie, ale także paragrafu mówiącego o prawie obywatela do swobodnego dysponowania własnością.

Pozostałe sprawy dotyczą skarg o zbyt długie przetrzymywanie w areszcie i uniemożliwianie zatrzymanym widzenia z najbliższą rodziną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.