Facebook Google+ Twitter

Strasburg: Premier Tusk nominowany do nagrody "European Voice"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-25 19:20

Premier Donald Tusk został nominowany do nagrody "European Voiceu" oraz "Polityka Narodowego Roku" w prestiżowym konkursie tygodnika European Voice. Polskiego premiera wyróżniono za przywrócenie Polsce właściwej pozycji wśród narodów Europejskich.

Głosowanie rozpoczyna się już dzisiaj i trwać będzie do 16 listopada. Czytelnicy tygodnika głosować będą na poszczególnych kandydatów w pięciu kategoriach. Rywalami Donalda Tuska w kategorii "Narodowego Polityka Roku" są: prezydent Francji Nicolas Sarkozy za mediację w rozwiązaniu konfliktu rosyjsko-gruzińskiego; prezydenci Cypru Dimitris Christofias oraz Tureckiej Republiki Cypru Północnego Mehmet Ali Talat za wysiłki włożone w proces pojednania; prezydent Serbii Boris Tadić za zbliżanie swego kraju do Unii oraz za aresztowanie zbrodniarza wojennego Radovana Karadżicia oraz niemiecki minister do spraw energii Sigmar Gabriel za zobowiązanie Niemiec do redukcji niemieckich emisji CO2 o 40 proc. - znacznie powyżej celu stawianego przez Unię.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 2 grudnia. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na cele dobroczynne. Nagroda jest wręczana od 7 lat. Jej laureatami w kategorii "Mąż Stanu Roku" w 2005 roku był prezydent Aleksander Kwaśniewski a w 2003 roku minister do spraw europejskich, obecnie Komisarz Danuta Hubner. Czytelnicy głosować mogą przez stronę internetową tygodnika: http://www.europeanvoice.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.