Facebook Google+ Twitter

Strasburg: Wyroki po zamieszkach przeciwników NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 22:41

Sąd w Strasburgu wydał pierwsze wyroki na uczestników zamieszek towarzyszących szczytowi NATO. Niektórzy ze skazanych rozpoczęli strajk głodowy, by zaprotestować przeciwko wyrokom.

Przed sądem w Strasburgu stanęło w trybie doraźnym siedmiu Francuzów, trzech Niemców i jeden obywatel węgierski zamieszkały na stałe w Niemczech. Tylko trzej Niemcy zostali skazani, a wymierzone im kary wynoszą od 3 do 6 miesięcy więzienia bez zawieszenia.

Jeden ze skazanych został zatrzymany podczas rozruchów, ponieważ rzucał kamieniami w stronę patrolu policyjnego. Drugi miał w chwili aresztowania metalowy pręt, a trzeci - siekierę. Skazanym wymierzono również kilkuletni zakaz wstępu na terytorium Francji.

W chwili ogłaszania wyroku, w sali sądowej rozległy się głośne protesty. Sędzia musiał wydać polecenie ewakuowania sali.

Po sobotnich rozruchach francuska policja była krytykowana za to, że dopuściła do licznych aktów przemocy i zniszczeń. Mich?le Alliot-Marie, minister spraw wewnętrznych, powiedziała, że siłom porządkowym udało się „ochronić wiele osób i ograniczyć straty materialne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.